Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Upfield během pandemie opakovaně podpořil ty, kteří to nejvíce potřebovali

16.6.2020

Společnost Upfield opět věnovala tisíce kartónů margarínu České federaci potravinových bank. Tentokrát šlo o 4 496 kartónů výrobků značek Rama a Crème Bonjour.

Pandemie koronaviru různými způsoby zatěžuje lidi žijící v nepříznivých podmínkách. Nakupování potravin bylo během pandemie nejen finančně, ale i fyzicky náročné. Zároveň se ještě zvýšil význam kvalitní a výživově hodnotné stravy jako způsobu ochrany zdraví. Záleží nám na tom, aby v takové situaci nikomu nechyběla základní potravina rostlinného původu pro domácí vaření a pečení, tedy margarín,“ vysvětlil Gábor Dósa, generální ředitel společnosti Upfield ČR.

Pandemie a související opatření zásadně proměnily obvyklé nákupní chování. Lidé začali hromadit potraviny kvůli obavám vyvolaným nejistotou. Data agentury GfK ukázala, že průměrný spotřebitelský koš se v tomto období zvětšil přibližně o třetinu. Zásobování obchodů na takový obrovský skok v poptávce nebylo připraveno, takže došly zásoby některých trvanlivých potravin. Růst prodeje másla a margarínu podle údajů za březen a duben dosáhl dvouciferných čísel, pokud jde o objem i hodnotu.

Společnost Upfield již v dubnu předala České federaci potravinových bank první dodávku téměř 9 tisíc kartónů produktů značek Hera, Rama a Flora, a to celkem na 149 paletách. Nyní přidala dalších 4 496 kartónů.

Díky spolupráci s neziskovými organizacemi, poskytovateli sociálních služeb, charitami, komunitami i místními samosprávami se potraviny darované společností Upfield dostanou k těm, kteří je potřebují. Tato spolupráce je velmi cenná a užitečná, a především začíná v exponovaném období, kdy je pomoc nejvíce potřebná. Děkuji velkým i těm nejmenším firmám – všem, kdo přispívají. Žádná pomoc není malá, “ komentovala spolupráci Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Společnost, která má na českém trhu s margarínem dominantní roli, také ke své dárcovské činnosti přidala dobrovolnou iniciativu, která pomáhá se stravováním zdravotnických pracovníků. Například v Maďarsku přispěla k přípravě pravidelných jídel pro lékaře a sestry na Semmelweisově univerzitě.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami