Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Víme, jak zachránit suché vlasy

10.10.2017

Schází vaším vlasům přirozený lesk a elastičnost? Jsou vaše vlasy lámavé a třepí se jim konečky? Pak máte problém se suchými vlasy. Tento problém může být způsoben hned několika důvody. V prvé řadě jsou to genetické dispozice, mazové žlázky produkují málo mazu. Kvalita vlasů už je předem daná, ale nebojte, i v tomto případě může vaše vlasy zachránit vlasová kosmetika. Dalšími důvody jsou používání chemických prostředků (př. peroxid, ondulace, ale i chlorovaná voda) a časté zatěžování vlasů teplem (fénování, žehlení, přímé slunce i solárium). Pokud se bojíte suchých vlasů třeba po návštěvě bazénu, vlasy si hned umyjte a použijte kondicionér. V případě častého fénování používejte studený vzduch. Jak se ale chovat k vlasům, které jsou dlouhodobě poškozené?

Zábaly a masky na suché vlasy

Suché vlasy byste si měli mýt dvakrát až třikrát v týdnu. Jednou týdně dopřejte svým vlasům masku nebo zábal. Co by měla a neměla obsahovat maska na suché vlasy? Masky na suché vlasy mají mít určitě přídavky olejů. Vhodný je olivový, kokosový či arganový. Perfektní je i panthenol, který vlasy hydratuje. Volte masky bohaté na vitamín E a mastné kyseliny. Skvělé jsou regenerační šampony a kondicionéry s keratinem. Mezi osvědčené způsoby patří i zábaly z vaječných žloutků. Vhodné je používat bezoplachové kúry a různá séra ve spreji před fénováním i během dne. Máte-li suché vlasy, určitě se vyhýbejte přírodním šamponům z heřmánku, kopřivy nebo břízy. Tyto jinak perfektní šampony stav suchých vlasů jenom zhorší a můžou vést i k větší svědivosti pokožky.

Vyživujte vlasy zevně i zevnitř

Musíte si uvědomit, že poškozené vlasy potřebují obnovit svoji narušenou strukturu. V době rekonvalescence se vyhýbejte aplikaci barev s amoniakem, nahraďte je přelivem. Dávejte si delší odstupy mezi barvením. Vlasy vyživujte blahodárnými balzámy a zvyšte příjem vitamínu ve vaší stravě. Vnitřně užívejte zinek, panthenol, vitamín A, E a D. Dopřejte si masáž pokožky hlavy. Při každém nanášení masky můžete stimulovat mazové žlázky masírováním.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami