Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Vsaďte na zlato! Nezklame vás!

14.9.2021

Na rozdíl od jiných investičních nástrojů, jako jsou nemovitosti, cenné papíry či umělecká díla. Důvodů, proč tomu tak je, je hned několik.

Zlato rozhodně má navrch. V první řadě je oproštěné od platby daně z přidané hodnoty. Na rozdíl od zmíněných nemovitostí, cenných papírů i uměleckých děl. Ale také dalších drahých kovů, diamanty a stříbro nevyjímaje. I cena stříbrných investičních mincí (bullions) a slitků je navýšena o 21 procent putujících do státní pokladny.

Stálá cena inflaci navzdory

Tímto však výčet předností zlata coby investičního nástroje nekončí. Naopak. Další jeho předností je jeho obzvláště v dlouhodobém horizontu stálá cena. Tu si zlato drží i navzdory inflaci, která se u nás v meziročním srovnání zvýšila více než o čtyři procenta, což je nejvíce od roku 2003. I to ze zlata činí bezpečný přístav pro rodinné finance, jak si ostatně uvědomuje stále větší počet Čechů.

Zlato prostě letí

Jak si jinak vysvětlit zvýšený zájem o investiční zlato jako takové? Například největší procejce investičního zlata, kterého najdete na stránkách www-zlate-mince.cz, během uplynulého roku zaznamenal vůbec nejvěští příliv nových klientů za celou dobu své existence. A to se zlatem podniká už osmnáctým rokem.

Pro koho je zlato vhodné?

Podle zakladatele e-shopu Pavla Trtíka je nákup zlatých slitků atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata. „Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky váhy 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého. Dříve přitom bylo běžné, že se ve velkém prodávaly zlaté slitky o hmotnosti jednoho kilogramu, ale movitá část společnosti zabezpečila své finance nákupem zlata již před lety. Nyní z tohoto prozíravého kroku těží. Dnes investují do zlata ti, kteří zaspali a až nyní si uvědomují, že čím více peněz se dostává do oběhu, tím rychleji jejich úspory ztrácí na hodnotě,“ dodává Pavel Trtík.

Nejvíce letí zlaté slitky

O jaké zlato je největší zájem? Prim na českém trhu hrají švýcarské zlaté slitky značky Argor Heraeus (nezaměňujte s německou rafinérií podobného jména: Heraeus). Může za to jejich světová proslulost a nízká cena. Ta je ve srovnání se slitky ostatních konkurenčních, ať již švýcarských nebo německých značek v podstatě bezkonkurenční. Máte-li zájem o české cihličky, tak ty bohužel nenajdete. Žádná česká mincovna je totiž nevyrábí.

Diskrétní zlaté mince

Chcete zakoupit zlato v diskrétnější podobě? V tom případě zvolte zlaté mince Wiener Philharmoniker. V dobrých e-shopech dokonce získáte zcela nové mince ročníku 2021. Krásné, nedotčené a neoznačení sériovým číslem.

Sběratelské svatováclavské dukáty

Na trhu ale najdete i unikátní zlaté dukáty s významnou sběratelskou hodnotou. Vaší pozornosti by neměly uniknout především ty svatováclavské, které se vydávají v tradiční velikosti a ryzosti, kterou ustanovil před mnoha sty lety český panovník a římský císař Karel IV. Tehdy se dukáty razily ze zlata těženého na našem území v Jílovém u Prahy.

České zlato na Slovensku

České zlato s oblibou nakupují i Slováci. Důvodem je jeho ve srovnání se slovenským trhem nízká cena. Na českém trhu je nákup investičního zlata vychází často velmi výrazně levněji než u domácích firem. Odlišností slovenského trhu je však trvalý zájem o nákup zlatých cihliček ve váze jedné unce (1 Oz) a vyšší. „Většina slovenských investorů je situována u západní hranice země, a proto s povděkem oceňují, že máme prodejnu i na Moravě ve Vsetíně, který má z jejich pohledu vynikající dopravní dostupnost. Jsou konzervativní a nákup nebo výkup zlata rádi realizují osobně,“ řekla na závěr Kamila Bantová ze společnosti Zlate-mince.cz. A do čeho budete investovat vy?

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami