Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Vyhněte se potravinám, které vás zbytečně zakyselují

10.1.2018

Překyselení lidského organizmu je bohužel v poslední době velmi časté. Takové tělo je přitom náchylnější k nejrůznějším nemocem. Víte však, jaké konkrétní potraviny nejvíce přispívají k jeho zakyselení?

Tvorbě kyselin nezabráníme

Jelikož naše tělo staví své tkáně z toho, co přijme v potravě, symbolizuje právě jídlo důležitý faktor. Pravdou přitom zůstává, že organizmus vytváří kyseliny při trávení jakékoliv potravy. Nezáleží tak, zda přijmeme spíše bílkoviny, sacharidy nebo minerály.

Tomuto jevu se přitom říká Krebsův cyklus. Ten zjednodušeně právě říká, že ať sníme cokoliv, vždy naše tělo vytvoří kyseliny. U některých potravin více, u jiných méně.

TIP: Kyseliny můžete snadno zneutralizovat zásaditými potravinami. Tu nejzásaditější symbolizuje čínská houba Reishi.

Nejkyselinotvornější potraviny

Existují určité potraviny, které náš organizmus zbytečně zanášejí metabolickým odpadem, toxiny kyselinami. Ale i s takovými potravinami si tělo musí umět poradit. Patří mezi ně zejména sladkosti, alkoholické nápoje, kuchyňská sůl, uzeniny nebo třeba sycené nápoje.

Věděli jste například, že na jednu sklenici klasické coly byste správně měli vypít 32 sklenic obyčejné vody, abyste kyseliny z colového nápoje neutralizovali? Taková voda by však měla dosahovat hodnoty pH 7,5, což je ovšem v dnešní době prakticky nemožné.

Bohužel typicky český jídelníček tvorbě kyselin docela nahrává. Tak například spotřeba cukru u nás činí až 33 kg za rok na osobu. A to je poměrně alarmující. Nejvyšší spotřebu cukru na světě má přitom Izrael a USA. Jejich spotřeba je totiž téměř dvojnásobná v porovnání s tou naší.

Dostaňte své tělo do rovnováhy

Rovnovážnou hladinu pH v našem organizmu pochopitelně získáme konzumací zásaditých potravin. Tou nejzásaditější na světě je přitom čínská houba Reishi. Seženete ji například jako součást kávy, čaje nebo horké čokolády.

Produkty s Reishi si můžete jednoduše objednat v e-shopu www.kavareishi.cz.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami