Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Zázrak jménem micelární voda: Co byste o ní měla vědět, než ji začnete používat?

2.7.2018

Proces odlíčení je noční můrou mnoha žen. Bez kvalitní odličovací kosmetiky je odstranění nečistot a make-upu zdlouhavé a velmi komplikované, ale naštěstí pro vás se nabízí způsob, jak pleť vyčistit velmi snadno, extrémně rychle, a navíc do hloubky. Slyšela jste již o micelární vodě?

Micelární vody jsou fenoménem moderního odličování. Aplikace je jednoduchá a spočívá v pouhém nanesení přípravku na vatový tampónek a následném setření nečistot z pleti bez jinak nezbytného oplachování. Ale skutečně jsou micelární vody tak zázračné, nebo je tady něco, na co byste si měla dát pozor?

 

Efektivní odlíčení, čištění i hydratace

Jaká substance propůjčuje micelární vodě unikátní čistící schopnosti? V přípravcích jsou obsaženy tenzidy, které se ve vodě shlukují do útvarů zvaných micely. Tyto útvary účinně pohlcují veškeré nečistoty a následně je rozpouštějí ve vodě. Díky tomu je velmi snadné vyčistit pleť od prachu, kožního mazu, a co vás jistě potěší – také od voděodolného make-upu. Po aplikaci micelární vody je pokožka krásně čistá a zároveň hydratovaná.

 

Micelární vody jsou z velké části tvořeny vodou, která představuje ideální prostředí pro shlukování tenzidů do micel. Obvykle se jedná o tenzidy na bázi glycerolu - ty totiž pleť nejen čistí, ale zároveň ji zklidňují a chrání před nežádoucím vysoušením.

 

Nedílnou součástí složení micelárních vod bývají antioxidační látky, díky kterým se z pórů dostávají nečistoty a přebytečný maz. Po vyčištění pokožky výrazně klesá riziko zánětlivé reakce.

 

Mohou micelární vodu používat majitelé problematické pleti?

Micelární vody se vyrábí v různých variantách lišících se obsahem účinných látek. Jsou tedy vhodné pro všechny typy pleti a může je bez obav používat i osoba trpící akné či jinými kožními problémy.

Může micelární voda pleti uškodit?

Objevují se názory, že používání micelární vody není pro pokožku příliš prospěšné, protože dochází k vysoušení a postupnému ztenčování přirozeného biofilmu. Je tomu skutečně tak?

 

V případě některých přípravků nepochybně k výše uvedeným nešvarům dochází. Proto byste si měli důkladně přečíst složení vybrané micelární vody a používat pouze prověřené produkty, které nezpůsobují dehydrataci pokožky.

 

 

Chcete-li mít jistotu, že každodenní používání micelární vody vaší pleti prospěje, vyzkoušejte některý z přípravků značky Bioderma. Neobsahují paraben, alkohol, barviva ani jiné nežádoucí látky. Navíc jsou hypoalergenní a nenarušují hydrolipidický film pokožky.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami