Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Zdravé každodenní návyky, jaké to jsou?

4.7.2022

Chtěli byste začít žít zdravěji, ale nevíte, jak na to? Klíčem k úspěchu nemusí být žádné radikální změny. U těch totiž pravděpodobně ani dlouho nevydržíte. Obrátit svůj život k lepšímu můžete pomocí několika málo zdravých rutin, které vám zaberou jen pár minut a stanou se součástí vašich běžných dnů. Jaká je tedy cesta k lepšímu životnímu stylu?

Pohyb v průběhu dne

Pro správné fungování našeho těla je důležitý pohyb v průběhu dne. Zvláště ti, kteří mají sedavé zaměstnání, by určitě měli nějakou aktivitu do svého režimu zařadit. Nemusí se však jednat vyloženě o sport. Naprosto dostačující bude i chůze, která nám přináší spoustu zdravotních benefitů. Můžete se naučit chodit pěšky do práce či z práce nebo vyrazit na procházku během dne. I půl hodinou pohybu denně svému tělu prospěje.

Nezapomínejte na pitný režim

Dostatečný příjem tekutin je pro náš organismus nezbytný a pomáhá mu v mnoha ohledech. Přednost dávejte samozřejmě čisté vodě a raději se vyhněte slazeným nápojům, které nepřináší našemu tělu nic dobrého. Snažte se pít průběžně přes den. Náhlý příjem většího množství tekutin je totiž velkou zátěží pro naše ledviny. Vhodné je také vypít sklenici vlažné vody ihned po probuzení, abychom nastartovali náš organismus.

Spánek na prvním místě

Bez čeho se při zdravém životním stylu určitě neobejdete, je kvalitní a dostatečně dlouhý spánek. Ten vám zajistí energii pro fyzické aktivity v průběhu dne, zlepší vaši koncentraci a produktivitu a v neposlední řadě podpoříte vaši imunitu i duševní zdraví. Vyhnete se také neovladatelným chutím na jídlo, které trápí především lidi se spánkovou deprivací.

 

Našemu tělu bychom měli dopřát ideálně osm hodin spánku. Jeho kvalitu můžete zlepšit hned několika způsoby. Zkuste například nepoužívat elektronická zařízení alespoň půl hodiny před tím, než půjdete spát. Spěte ve vyvětrané, zatemněné místnosti s nižší teplotou a poslední jídlo dne si dejte zhruba dvě hodiny před ulehnutím do postele.

Úleva pro tělo

Pro mnohé patří ke každodenním návykům také užívání klasických tabákových výrobků. Není pochyb o tom, že si tuto činnost ke zdravému životnímu stylu nezařadíme. Vhodnější a především méně škodlivou alternativou pro naše tělo však může být zařízení na zahřívaný tabák. V současné době se těší velké oblibě například Pulze, během jehož používání nedochází k hoření, tudíž si s ním v porovnání s klasickými výroky nemusíte dělat starosti s:

  • nežádoucím zápachem,
  • zažloutlými nehty a zuby,
  • zadýmenými místnostmi.

Stylové zařízení Pulzese tak může stát vaším společníkem.

Autor: Elena Gotfried

 

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami