Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Zdraví z hlubin oceánu

28.11.2013

OceánPřemýšlíte, jak povzbudit svůj imunitní systém v době podzimních nachlazení? Kromě osvědčeného vitaminu C jsou také další látky, které vám mohou pomoci překonat chřipkovou sezónu ve zdraví. Zdrojem jedné z nich jsou malí živočichové z hlubin Antarktického oceánu.

Seznamte se s krunýřovkou krilovou

Krunýřovky krilové, latinsky Euphausia superba, jsou bezobratlí korýši žijící ve velkých uskupeních pokrývajících až několik čtverečních metrů. Známe je také pod názvem antarktický krill. Vyskytují se v nejčistších vodách světových oceánů a zaujímají místo téměř na samém dně potravinového řetězce. Vyrábí se z nich krilový olej bohatý na omega 3 mastné kyseliny a přírodní antioxidant astaxanthin. Na rozdíl od rybího tuku, známějšího zdroje této látky, jsou omega 3 v krilovém oleji vázané ve fosfolipidech a díky tomu rozpustné ve vodě. To usnadňuje vstřebávání omega 3 do organismu.

Povzbuzení pro tělo i mysl

Proč jsou pro nás omega 3 mastné kyseliny vlastně důležité? ñPosilují imunitní systém ñSnižují hladinu cholesterolu v krvi ñPomáhají udržovat zdravou pokožku a chrání ji proti škodlivému UV záření ñPříznivý vliv mají také na srdce a mozek Přispívají tedy k našemu celkovému zdraví i dobré duševní kondici. Lidský organismus si však omega 3 mastné kyseliny sám nevytváří, musíme je tedy dodávat tělu v potravě nebo potravinových doplňcích. Pro dosažení nejlepších výsledků je důležitá pravidelnost. K denní porci ovoce a zeleniny přidejte užívání omega 3 v dostatečném množství. Podobné účinky má také již zmíněný antioxidant astaxanthin, výhodně se tak s omega 3 doplňují. V hojné míře ho obsahuje právě krill a některé tučné mořské ryby. Na váš organismus tato kombinace zapůsobí jako povzbuzující pohlazení.


Autor: Redakce ZS

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami