Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Betakaroten pomáhá při opalování

2.5.2014

Jaro už je tady a léto se blíží, takže nezapomeňte se už ládovat příslušnými vitamíny, aby opalování šlo pěkně jak se patří snadno!

Pro zdravější opalování je dobré před létem zvýšit obsah karotenů ve stravě. Důležitý je vitamín A (betakaroten - provitamín A), který bychom měli užívat hlavně v létě.

Chrání kůži před škodlivým UV zářením a snižuje možnost onemocnění rakoviny kůže.

Betakaroten udržuje zdravou pokožku, vlasy, nehty, působí také jako antioxidant. Vitamín A je také velmi důležitý pro oči a zdravou pokožku. Nejvíce ho najdeme v mrkvi, meruňkách, třešni, červené řepě, rajčatech, špenátu. Vitamín A je rozpustný v tucích, ale při vaření se ničí při teplotě nad 100 °C.

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus