Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

Co dělat proti celulitidě?

3.2.2010
Obávané slovo celulitida nebo také „pomerančová kůže“ je strašákem nejedné ženy. Mužů se netýká. „To není fér,“ říkáte si určitě a máte naprostou pravdu. S tím, co nám matka příroda nadělila, se však dá mnoho udělat. Ať už patříte mezi ty šťastné, kterým se celulitida vyhýbá, anebo vás již pomerančová kůže postihla a snažíte se s ní poprat, určitě je dobré vědět, že existují určité faktory, které k rozvoji tohoto nechtěného problému ženského těla přispívají. Proto čtěte dále, abyste se dozvěděla, čemu se v boji s celulitidou či při její prevenci máte vyhýbat.

Co přispívá k rozvoji pomerančové kůže? Je to především:

Špatná životospráva

Nevyvážená strava je jedním z hlavních viníků celulitidy. Pokud jíme málo ovoce a zeleniny a naopak v našem jídelníčku převažují jídla s vysokým obsahem soli nebo cukrů, není divu, že se nám v létě nechce do plavek. Hladovění a následné přejídání taktéž otevírají dveře k celulitidě. Účinným pomocníkem v boji je naopak zdravá a vyvážená strava s dostatkem vlákniny, vitaminů, základních živin a pravidelné porce cca 5x denně.

Nedostatek pohybu

Sedavé zaměstnání, málo času na pravidelné cvičení, lenost – tohle všechno přispívá k pěstování celulitidy. Chcete-li nad ní naopak zvítězit, vsaďte na pravidelný pohyb jako na svého nejvěrnějšího pomocníka. Stačí aspoň půl hodina aerobiku třikrát až čtyřikrát týdně doplněná posilováním problematických partií. Nasedněte na rotoped nebo si vyjděte na procházku - nedáte tak celulitidě šanci!

Genetické dispozice

Ano, i genetické dispozice vám mohou cestu za pevnou pokožkou ztížit. Přestože s výbavou, kterou jste byla při svém narození obdařena, již nic neuděláte, můžete si pomoci různými kosmetickými přípravky proti celulitidě. Na pomerančovou kůži platí také speciální kúry nebo lymfodrenáže, stejně tak jako saunování nebo zábaly. Pro zpevnění kůže můžete něco málo udělat i během sprchování. Stačí po několik minut problematické partie sprchovat na střídačku teplou a studenou vodou. Kůže zrůžoví a krásně se napne.

Špatný pitný režim, alkohol, cigarety

Nedostatek tekutin během dne je velkým přítelem celulitidy. Naopak budete-li se prolévat minimálně třemi litry neperlivé vody denně, uděláte svému tělu velkou službu. Zapomeňte také na litry kávy nebo černého čaje. Stejně tak se pokuste omezit alkohol (zejména tvrdý) a cigarety.

 Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus