Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Na cestě za vytouženou postavou I.

27.1.2012
Štíhlá linieExistují dnes už obecně známé pravdy, týkající se zdravé životosprávy a hubnutí. Mám však pocit, že lidé stále hledají cesty, jak by dosáhli kýžených výsledků oklikou a téměř bez práce. Je to nedostatek informací, pevné vůle nebo lenost? Naděje v zázrak, který nám už konečně vykouzlí vysněnou postavu bez velké námahy, je velká a tahá z našich peněženek nemálo finančních prostředků.

Otázkou zůstáva: Je to vůbec možné takhle obejít? Sama mám k tomu stejný postoj jako k CD, která nás mají naučit cizí jazyk za 90 minut. Pustit si do uší na hodinu a půl nahrávku cizího jazyka a myslet si, že poté budu schopna plynně hovořit např. anglicky, je to samé, jako věřit tomu, že si večer vezmu pilulku, která za mě v noci bude hubnout, a ráno se probudím o 5kg lehčí. I když... Bylo by to fajn, že?

Jedna z mála věcí, která funguje tak rychle, řeklo by se až skoro zázračně, jsou třeba kurzy kreslení pravou mozkovou hemisférou, které pořádá moje maminka. Účastníci, kteří nejsou první den schopni nakreslit pomalu nic, druhý den kurzu nakreslí portrét tak úžasně, že člověku padne brada obdivem. S hubnutím to bohužel nejde tak lehce. V průběhu 10 let praxe jsem zjistila, které metody fungují a přitom nemusí být tak složité, a které jsou optimální jen na první pohled.

Pojďme si společně projít cesty, které máte na výběr, a více je rozebrat:

1/ Diety- svým kleintům opakuji: "Dobrá dieta neexistuje." Banánová, jogurtová, ovocná či těstovinová... vždy se jedná o krátkodobý účinek. V časopisech a ostatních mediích je slovo "dieta" velmi populární. Chceme-li být ale přesní, pojďme k základům. Dieta je medicínský pojem. Jedná se o krátkodobý proces, při kterém zaměříme náš jídelníček na vynechání nějaké skupiny potravin a preferujeme jinou. Součástí bývá i omezení denního energetického příjmu. Jednostranné zaměření stravy může pro náš organismus být značně nevhodné. Jen v pestré stravě přijímáme dostatek vitaminů a minerálů.

Dietou možná zhubnete několik kilogramů, ale jak si váhu udržíte? Těžko budete po zbytek života jíst jen ovoce a počítat si kalorie všeho, co za den sníte. O tom už se nemluví. Vaše tělo je navíc při takovém hubnutí vystaveno obrovskému stresu, že si více uškodíte než prospějete.

2/ Jídelníčky - lákají nás svou jednoduchostí. Nemusíte moc přemýšlet. Někdo za Vás promyslel, co, kdy máte jíst a v jakém množství. Opravdu jsou tak skvělé? Často jsem se v praxi setkala s rádoby výživovými poradci, kteří pro své klienty usilovně vymýšleli jídelníček na míru tak, že mají jeden, který nakopírovali a dávají ho všem. Jídelníčky mají další svá úskalí. Osobně jsem se setkala hned s několika lidmi, kteří si zošklivili potraviny, které museli jíst každý den pravidelně v určitou dobu. Člověk pak propadá hrůze a děsu, když si vzpomene, že ve tři ho čeká zase 30% plátkový sýr apod. Problémem je také závislost na "odborníkovi", za kterým musíte jít pro další a další jídelníčky, chcete-li pokračovat. Sami však nerozumíte principům, proč jíst toto a nejíst tamto a jste jak v začarovaném kruhu.

Někdy až drastické omezování příjmu potravy dietami či jídelníčky, má za následek po nějakém čase váhový přírůstek v podobě tukové tkáně. Dávejte si proto pozor na snižování množství toho, co za den sníte. Jakmile svému tělu dáváte dlouhodobě méně energie než potřebuje, přepne na tzv. nouzový režim a vše, co může, přeměňuje v tuk. Následek je takový, že hladovíte a přitom Vám ručička na váze stoupá.

S výše zmíněnými metodami se hodně kamarádí také náš velký strašák JOJO EFEKT. Už jste slyšeli sliby: Zaručené hubnutí bez jojo efektu? Nenechte se napálit. Pokud není v rovnováze energetický příjem a výdej, přiberete vždycky.

Napadají Vás otázky týkající se tohoto tématu? Napište autorce tohoto článku na email: info@top-solution.cz. Ráda Vám je zodpoví. V dalším pokračování se společně podíváme na další metody hubnutí, uvedeme na pravou míru další mýty a fámy a rozlouskneme základy úspěšné a trvalé redukce hmotnosti.

Autorka: Anna Melenová
beauty & lifestyle specialist
www.top-solution.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus