Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Péče o pokožku v době těhotenství

2.7.2010

V období těhotenství probíhá v těle ženy mnoho hormonálních změn, které mají zřetelný dopad i na pokožku. Mohou se začít tvořit strie, kůže může praskat a celé tělo začne pálit, svědět a bolet. Tyto obtíže se dají minimalizovat, ne-li zcela odstranit. Stačí jen správná péče o pokožku s pomocí optimálních krémů. Jak ale na to?

Pečlivě vybírejte

Ne každá těhotná žena ví, jak se o své tělo během těchto devíti měsíců správně starat, jaké tělové krémy jsou vhodné a na co se zaměřit. Většinou pak vybírají dle značky a doufají, že značka a vysoká cena je zárukou kvality. Ne vždy však tomu takto je. Některé kosmetické výrobky obsahují škodlivé chemické látky. Byť jsme si na ně sami během našeho života zvykli, miminko je v tomto ohledu proti nim zcela bezbranné, a proto bychom jeho tělíčko neměli zatěžovat škodlivinami.

Ani označení „přírodní kosmetika“ nezaručuje neškodnost. Často tyto výrobky obsahují vysoce alergenní a umělé látky, které se zřetelně projeví jak v celém těle matky, tak v jejím mléku.

Čtěte etikety

Jak tedy vybrat správnou kosmetiku? Zaměřte se na etiketu. Nenechte se odradit titěrným písmem, s kterým by měl problémy i sám Sherlock Holmes. Na etiketě musí být napsáno vše, co producent při výrobě produktu použil. Vyvarujte se látkám jako propylen glykol, lauryl sulfát sodný, nitrosaminám či parabenům. Naopak vyhledávejte výtažky z vitamínů, především z vitamínu A, E a F.

Pokud si však stále nevíte rady, dejte na doporučení odborníků. Ti těhotným ženám doporučují produkty značky BIO, které jsou sice obtížně dohledatelné, cenově patří do mírně vyšší kategorie, ale jsou prý zárukou kvality. Šetřit se v tomto ohledu jistě nevyplatí - krémy, které by vyvolávaly jen alergické reakce, by stejně nebyly k ničemu a po týdnu boje by skončily v odpadkovém koši. Proto věnujte výběru kosmetiky maximální pozornost.

 


 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus