Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Pedikúra aneb Léto se blíží

1.10.2010

S blížícím se létem a sílícími slunečními paprsky musíme odhalovat více a více. A tak i ta místa našeho těla, která jsme přes zimu mírně zanedbávali, najednou vykouknou na denní světlo. S blížícím se létem bychom tak měli věnovat zvýšenou péči zejména nohám a chodidlům. Proto neváhejte a zamiřte do salonu zbavit plosky tvrdé kůže. Navíc pro vás máme tip- udělejte si profesionální pedikúru sami doma!

Nějakou tu minutku na své nožky byste si měli najít zhruba jednou týdně, nejlépe o víkendu, kdy není kam spěchat a tudíž jsou všechny výmluvy o nedostatku času naprosto liché. Navíc – nechcete přece aby vám z kouzelných letních střevíčků vykukovaly nohy dřevorubce s oprýskaným lakem na nehtech. Tak hurá do práce!

Koupel pro nožky

Než se pustíte do opečovávání nožek, dopřejte jim relax a připravte je na ošetření. Do menšího lavoru nalijte mírně teplou vodu spolu s lžící rozpustné koupelové soli a několika kapkami oleje. Chcete-li proceduru změnit ve chvilku aromaterapie, přidejte pár kapek například levandulového, eukalyptového nebo citrusového vonného oleje. Chodidla nechte v koupeli odpočívat asi deset minut, pak jemně osušte do ručníku. Díky koupeli zjemníte kůži na nohou i nehty, tudíž vám samotná procedura půjde lépe.

Doma jako ze salonu

Po koupeli odstraňte odmočenou kůži na patách, chodidlech a prstech například pemzou. Ošetřete kůžičku okolo nehtů i samotné nehty. Odstraňte starý lak pomocí vatových tampónků a odlakovače. Při zastřihávání nehtů mějte na paměti, že byste se měli vyvarovat kulatému tvaru nehtů – zvlášť v případě, že trpíte zarůstáním nehtů. Nehty tedy zastřihávejte výhradně dorovna a to pomocí speciálních kleštiček nebo nůžek. Správný tvar by měl připomínat čtverec s mírně zaoblenými rohy. Po zastřihnutí přejeďte povrch nehtů pilníkem.

Takto upravené plosky potřete výživným krémem na nohy a nějakou chvíli masírujte. Poté naneste na nehty vrstvu bezbarvého laku, nejlépe vyživujícího a zpevňujícího. Následně přemalujte nehty jakoukoli barvou, na kterou máte zrovna náladu. Nezapomínejte, že před nanesením nové vrstvy se musíte ujistit, že původní vrstva řádně uschla. Barva laku by měla ladit s oblečením, proto vybírejte spíše ty barvy, které se vám hodí k co nejvíce kombinacím oděvů. Na závěr pamatujte na to, že v létě je naprostou nutností sprej na nohy, který plosky osvěží a zabrání nepříjemnému zápachu.

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus