Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

Pryč s ekzémem!

4.3.2010
Ekzém je nepříjemnou záležitostí, která dokáže zkazit náladu a přivodit řadu nechtěných problémů. Dermatitida, jež je ekvivalentem ekzému v jazyce medicíny, se často objevuje jako reakce na alergeny a je tedy jakýmsi příznakem alergie. Může být vyvolána alergií na některé potraviny, rostliny, pyly, zvířecí srst, léky a tak dále.

Příznaky onemocnění

Ekzém patrně poznáte na první pohled. Jedná se o zarudlé či červené skvrny nebo drobné zánětlivé pupínky a puchýřky, které se vyznačují svěděním. Často se může jednat o odlupující se nebo praskající kůži, a to zejména na pokožce obličeje, hlavy a končetin. Především se objevuje na zápěstích, loktech a kolenou.

Snadná pomoc?

Na ekzém však lze za doprovodu vhodných pomocníků vyzrát! V prvé řadě vynechejte ze své stravy všechny potraviny, které by mohly eventuálně vyvolat alergickou reakci. Také se zkuste sprchovat méně často, kůže se totiž častým omýváním vysušuje. V každém případě se vyhýbejte přípravkům, které by mohly vaši kůži ještě více dráždit – parfémům, deodorantům, parfémovaným mýdlům a jiným.

Pomocnou ruku vám také poskytnou vitaminy a potravinové doplňky. Kůži posílí rybí tuk stejně jako lněný a pupalkový olej. Svědění pomůže omezit zvýšená dávka vitaminu EU, který jako bonus také zlepší suchost pokožky. S pomoci zinku můžeme zvýšit imunitu a tím zlepšit ekzém. Co se týče krémů, mohou vám pomoci například ty s přídavkem heřmánku nebo lékořice. Co dále pomáhá? Zkuste například různé čaje, čajové směsi a odvary. Spolehněte se na pomoc měsíčku, řebříčku, kopřivy, jetele lučního nebo kořene lopuchu.

V případě, že se vám ekzém vyskytuje pravidelně a opakovaně, nebo dokonce mokvá a hnisá, neváhejte a ihned vyhledejte lékaře. Tady už samoléčba nemusí pomoci. Totéž učiňte, pokud ekzém nepoleví do několika dnů. A malá rada na závěr – i když ekzém nesnesitelně svědí, nikdy (!) puchýřky neškrábejte, stav pokožky byste si tím akorát zhoršili.

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus