Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Vnitřní krása, jak na ni?

29.8.2011
Vnitřní krásaDennodenně si stoupáme před zrcadlo a i přesto, že se o sebe snažíme pečovat - dopřejeme si kvalitní kosmetiku, snažíme se cvičit nebo jíst zdravěji a letní sluníčko nás i trochu opálilo - něco se nám na nás pořád nelíbí.

Možná nejsme sami schopni říci, co. Možná se sami sobě nelíbíme tak nějak celkově. A nebo je to jeden konkrétní problém?

Špíček, proti kterému tak dlouho bojujeme, ale on tam prostě zůstat musí a musí! Nebo pupínek, o kterém jsme zjistili, že nás netrápil jenom v mládí a pubertě, ale že se sem tam objeví i v dospělosti, a nic proti němu nefunguje? Zkusíme ho zamaskovat make-upem, ale jakmile se odlíčíme, zase na nás vybafne? Nebo dokonce i pod ním!  

Dosud účinné kosmetické produkty už nefungují a my nevíme, co pro sebe udělat víc. Tak, abychom se líbili sami sobě! Možná Vás trápí jiný problém, možná je charakteru poněkud většího, možná podobného. Teď Vám zkusím položit otázku:  Co Vám na Váš problém řeknou známí a přátelé?  

Nevím, jak vy, možná Vám přátelé doporučují různé značky produktů a různé „babské" rady, které jste odhodláni sice vyzkoušet, ale pokud možno, aby to šlo co nejrychleji a pokud tato rada opět selže, možná už jste na další zkoušky vyčerpáni a Vaše peněženka také.  

Mně osobně ale přátelé při takovýchto mých problémech říkají, že to nic není. Že je to potkalo také. Že to časem zmizí. A že jsem krásná i s tím (popř. bez toho). Snaží se mne utěšit. No, někdy to pomůže, uleví se mi. Řeknu si: „Možná mají pravdu. Ale co když ne?" Takovéto chlácholení totiž někdy může znít, jako když neříkají pravdu. Jako když se chtějí jen zbavit mých otravných řečí. To už pak záleží na člověku, jaké přátele má. Ti praví to tak ale nemyslí. Co už mají chudáci vymýšlet, aby nás uspokojili, když si věčně jen stěžujeme?  

Pokud chceme svůj problém vyřešit (po vyzkoušení kosmetických produktů), máme vlastně dvě možnosti: Ta první Váš problém nevyřeší, pouze ho zneviditelní. Je velice účinná a rychlá. A zní také velice jednoduše: VYHOĎTE ZRCADLO. Uleví Vám od problému do doby, kdy si koupíte nové. Dobře, dobře, tímto heslem jsem chtěla pouze odlehčit situaci. Asi nikdo z nás své zrcadlo vyhazovat nebude. Ono by to bez něj mohlo být ještě horší...  

Chtěla jsem tím v podstatě přejít na řešení č. 2.  To už je poněkud složitější, těžší a namáhavější.  Spousta lidí ho vzdá už od začátku. Já si myslím, že bychom na něj dát měli, protože ono nevyřeší jen jeden konkrétní problém, ale v podstatě další, i ty nadcházejí a nadčasové. Že to zní moc jednoduše? Jako kouzlo? Ano, v podstatě ano. Pokud si to kouzlo jsme schopni a ochotni vyčarovat sami. Každý z nás si před zrcadlem může představit kouzelníka. Chce se zbavit nějakého hrozného prokletí a tak musí použit vnitřní imaginární hůlku. Nesmíme se bát prozkoumat sami sebe a náš problémek. Zjistit, proč máme mastné vlasy, nebo proč se nám dělají vrásky. Mimochodem, pokud vím, vrásky se dělají i ze smíchu. Zkusme to vzít pozitivně. V podstatě nám naše vrásky ukazují, že jsme optimističtí lidé. Koukněme se na náš problém znovu: Je opravdu tak velký, jak ho vidíme my?  

Asi ne, že? My ho tak vidíme, protože se na něj zaměřujeme. Ale ostatní lidé si ho ani všimnout nemusí.  Jsou zahaleni svými problémy a naše neřeší.

Zkusme se zachovat jako oni!
Zkusme se na náš problém nedívat a vnímat jiné věci. Samozřejmě to nejde u závažných věcí. Tímto Vás nenabádám k odkládání důležitých úkonů a úkolů, ale přehlédnout takovou malou vadu na kráse určitě žádný prohřešek není. Naopak nám to může jen prospět. Naučme se mít rádi. A budou nás tak vnímat i ostatní. Bezchybně. I když my budeme vědět, že bezchybní nejsme. Ale to bude jen naše malé tajemství. Protože ostatní ho neuvidí...!   Zkusme to vzít právě ze strany člověka posuzujícího nedostatek někoho jiného. Pan X si Vám stěžuje, že se mu nelíbí to a to. Že jste si toho ani nevšimli! Kdyby Vás na to neupozornil, nikdy o jeho slabině nevíte. Možná po  důkladném prozkoumávání?  A i kdybyste na jeho slabinu přišli, nevěděli byste, že je to pro něj tak důležité. Že to tak řeší. Nepřipadalo by Vám to jako problém. Tím, že se Vám svěřil s jeho problémem, Vám vlastně odhalil svoji slabinu.  

Zkuste ostatním své slabiny neodhalovat. A oni na ně nepřijdou!
A co slavné modelky a modelové, vypadající přeci tak dokonale. Ale vždyť všichni v hloubi duše víme, že jejich nedostatky jsou skryty pod prací specialistů. Mít my takové specialisty? Budeme na tom minimálně taky tak! Přeji Vám Všem krásný den a hlavu vzhůru!  

Na závěr si dovoluji připsat jedno heslo z časopisu Energy vitae: Dostal jsi tělo. Můžeš je mít rád nebo nenávidět, ale je tvou jedinou jistotou, že je budeš mít až do konce života!  


Autorka: Lucie Rudolfová

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus