Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

Henna a vlasy

6.5.2010
Nejste příznivci chemického barvení vlasů, ale přáli byste si pozměnit jejich barvu? Slyšeli jste někdy o henně? Ano, jistě si ji vybavíte ve spojení s tetováním, ale její použití je mnohem širší. Pro barvení vlasů se používá již od dávných věků. Jako léčivo a kosmetický přípravek ji znali již staří Egypťané.

Obarví i ochrání

Naše vlasy trpí v prostředí, ve kterém se běžně pohybujeme, proto je dobré dopřát jim co největší ochranu. Právě tento požadavek splňuje henna více než jakýkoli jiný kosmetický přípravek. Na rozdíl od chemických barev neprobarvuje vlasy skrz na skrz, ale vytvoří na povrchu každého vlasu jakýsi obal.  Díky tomu pomáhá vlasy regenerovat, zpevňuje je a zamezuje jejich maštění a tvorbě lupů. Navíc na vlasech a pokožce vytváří přírodní UV filtr.

Nepůsobí vždy

K dostání je v několika barevných tónech. K jejich docílení se používají přírodní barviva jako například heřmánek, slupky z ořechů nebo indigo. Nezapomínejme ale, že henna je transparentní, takže nedokáže zcela změnit přirozenou barvu vlasů. Dodává jim jen určitý barevný nádech a zvýrazní je. Barvu tedy vybíráme nejblíže naší vlastní. Krytí šedin je pro hennu opravdu oříškem a ve většině případů můžeme očekávat spíše melír než úplné přebarvení. Velkou neplechu mohou způsobit vlasy, které byly nedávno barveny chemicky nebo jsou po trvalé.

Jak na to

Pro barvení se používají lístky, které se suší a poté melou na jemný prášek. Před nanesením na vlhké vlasy rozmícháme přiměřené množství prášku se šťávou z citronu a teplou vodou. Vytvořenou pastu pak rozetřeme po celé délce vlasů, zabalíme do igelitu a necháme působit několik hodin. Čím déle necháme přípravek působit, tím silnější bude regenerační účinek a získáme tak i sytější odstín barvy. Poté vlasy omyjeme a ošetříme běžným způsobem.


Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus