Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Jak se zbavit lupů

29.9.2010

Suchá pokožka vlasů, hříva bez života a „zasněžená ramena“ – častá a nechtěná realita, se kterou se setkává velké procento z nás. A určitě budete souhlasit, že se nejdená o nic příjemného a esteticky vhodného. Naopak. Lupy jsou jedním z nejčastějších problémů souvisejících s vlasy a bojuje s nimi vysoké procento naší populace. Jaké jsou příčiny vzniku tohoto nehezkého „bílého království“ ve vašich vlasech a jak proti němu bojovat?

Příčiny vzniku lupů

Zrohovatělá pokožka a zní vznikající lupy mohou mít mnoho příčin vzniku. Dokonce se mohou vyskytovat i na mastné pokožce vlasů. Pokud se vám poslední dobou vyskytly titěrní bílí nepřátelé ve vlasech, zkuste si odpovědět na některé z následujících otázek. Věnujete v poslední době péči o vlasy dostatečnou péči? Nepoužíváte levné, dráždivé či nevhodné šampony? Stravujete se poslední dny často ve fast foodech a zapomínáte na pravidla zdravé výživy? Všechny tyto faktory s výskytem lupů souvisí. Na vznik lupů má vliv používání nevhodného šampónu stejně jako jeho nedostatečné spláchnutí po umytí vlasů. Stejně tak pokožce hlavy škodí omývání horkou vodou či sušení příliš horkým vzduchem. Nedostatečné množství živin, vitamínů a minerálů řešení vašeho problému také neprospěje. Důvodem vzniku lupů může také být pomnožení kvasinek a plísní v organismu nebo začínající kožní onemocnění (například lupénka).

Jak na ně?

Už víte, co vám nevzhlednou pokožku způsobilo, nyní je na řadě zjistit, jak se s tímto problémem poprat! Při léčbě lupů je především nutné upravit životosprávu a dodat vaší hříve vše, co jí chybí. Důležitou roli zde také hraje používání nedráždivé vlasové kosmetiky.

Zaveďte tedy do svého každodenního života konzumaci ovoce, zeleniny a stravy bohaté na vitamíny, minerály a proteiny. Vyřaďte na určitou dobu návštěvy restaurací s rychlým občerstvením a konzumaci sladkých limonád. Zároveň dbejte na dostatečný pitný režim. Při výběru vlasové kosmetiky se zaměřte na šampony a kondicionéry s vyšším obsahem selenu a zinku. Snažte se taky nemýt si vlasy denně, ale aspoň co dva dny.

Pomoc z přírody

Vypomoci si můžete také bylinkami a přírodními produkty. Citronová šťáva například pomáhá proti šupinatění kůže, přeliv z rozmarýnu pomáhá udržovat vlasy leské a zdravé, kopřiva je výborným kondicionérem, aloe vera je všelék.

 

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus