Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

Zimní péče o ruce

18.2.2010

Určitě není třeba připomínat, že ruce jsou vlastně vizitkou člověka. Vláčná a hydratovaná pokožka na rukou spolu s pěstěnými nehty by měla být samozřejmostí u každé ženy, ale ani muži by neměli péči o ruce a nehty zanedbávat. Ženy se totiž dívají především na ně. O ruce jistě pečujete i během ostatních ročních období, zimní měsíce však vyžadují speciální ochranu kůže na rukou.

Buďte k rukám citliví

Pokožka rukou je tenká a zároveň nejvíce vystavena venkovním vlivům
. Zejména proto si zaslouží, abychom se o ni řádně starali. V zimě trpí chladem, mrazem a větrem. Kromě toho si pokožka rukou užije nespočet slunečních paprsků, čistících prostředků a dalších faktorů, které její k pružnosti zrovna nepřispívají.

Jak již bylo řečeno, jsou naše ruce nejvíce namáhány a zatěžovány, proto si také zaslouží nemalou péči. Mnoho žen však dává přednost péči o pokožku obličeje nebo řeší anti-celulitidové kůry a ponechává si mnohem méně času na péči rukám. Pokud se však o ruce začnete starat až ve chvíli, kdy nastanou nepříjemnosti (suchá pokožka, tvoření šupinek, popraskání), je to už pozdě. Ideálně bychom měli pokožku rukou promazávat krémy několikrát denně, obzvláště v zimě. Speciální krémy na ruce mají regenerační a hydratační účinky. Pokožka, o kterou je pečováno tak zůstává pružná a působí mladistvým vzhledem. Kosmetika specializována na kůži rukou napomáhá k jejich ochraně  před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí.

Zkuste peeling nebo masku 

Kromě každodenní péče si ruce zaslouží i nějaký nadstandard. Slyšeli jste už někdy o peelingu na ruce, maskách, masážních olejích a dalších "chytrých" pomůckách? Pokud ne, je načase porozhlédnout se v drogerii nebo supermarketu.

Kromě rukou jsou pod stálým drobnohledem našeho okolí také nehty. Pěstěné nehty by měly být ozdobou našich rukou, ne ostudou. Zapomeňte proto na oprýskaný lak, záděry a nehty typu „každý pes jiná ves“. Všechny nehty by měly mít stejnou délku, být čisté a upravené. Nemusíte utrácet stovky korun v salonech, stačí světlý nebo průhledný lak a obyčejná manikúra, která nezabere víc než deset minut týdně. Výmluvy o nedostatku času zde tedy neplatí. Koneckonců uvědomme si, že to je naše tělo, o které se staráme. Proto nelitujme času a prostředků, které do péče o něj investujeme.

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus