Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

BOSU

26.4.2017

 V posledních měsících se u nás zabydlel nový druh cvičení, který je známý pod názvem „BOSU“. Určitě jste tohle zvláštní slovíčko již někde zaslechli, například od kolegů či kolegyň z práce, od sousedky, ze sdělovacích prostředků. Jste-li navíc pravidelnými návštěvníky fitness, jistě už víte, co si pod pojmem BOSU představit. O co tedy jde? Jedná se o cvičební pomůcku podobnou modrému míči, který je jakoby rozříznutý napůl a vespod doplněný plošinou. Samotný název BOSU je odvozen od anglického „BOth Sides Up“, tedy oběma stranami nahoru. Co by vás na tomto novém hitu světa fitness mohlo zaujmout?
 

Co je BOSU a k čemu slouží

BOSU je speciální cvičební pomůcka na procvičení rovnováhy a hlubokých svalových partií. Pravidelným cvičením tak dosáhnete nejen zpevnění svalů, ale procvičíte a protáhnete i ty svaly, které během svého každodenního života používáte jen minimálně. Leckdy se tak stane, že po lekci BOSU cítíte i ty svaly, o nichž jste vůbec netušili, že je máte. Zároveň se naučíte lépe ovládat své tělo – BOSU je složité na koordinaci pohybu a udržení rovnováhy. V neposlední řadě si s BOSU také užijete mnoho legrace.

Jak se na BOSU cvičí

Nadchly vás předchozí řádky a chystáte se cvičení na „půlbalónu“ vyzkoušet? Tak s chutí do toho! Mějte na paměti, že BOSU je používáno zejména na aerobních lekcích, které bývají dynamického charakteru. Proto je dobré mít alespoň minimální kondiční průpravu například z hodin aerobiku, jógy nebo z posilovny. Dá se říci, že využití BOSU pomůcky v nabídce fitness center je skutečně mnohostranné – BOSU může sloužit jako doplněk silových či kondičních hodin, relaxačního či stabilizačního cvičení nebo posilování. BOSU samo o sobě nabízí dvě polohy, ve kterých můžeme cvičit:

Položíme-li BOSU vypouklou stranu nahoru, může se využívat jako obdoba stepu. BOSU v této poloze je ideální k procvičování dolní poloviny těla a rovnováhy.
Nebo lze BOSU použít plošinou vzhůru. Tak můžeme procvičit balanc a vnímání těla. Stejným způsobem procvičujeme svalové partie horní poloviny těla.

Co si z nabídky fitness center vybrat?

Jednoduše řečeno – naprosto cokoli, co vás nějakým způsobem osloví! Jste-li vyznavačkou pomalého cvičení, vyzkoušejte například lekce BOSU core zaměřené na posilování středu těla nebo BOSU jógu. Milovnice step aerobiku jistě zaujmou aerobní hodiny s použitím BOSU, návštěvnice posiloven mohou svůj trénink obohatit hodinami BOSU pump. Cvičení na BOSU může být doplněno dalším náčiním, například činkami, gumičkami nebo overbally. Jednotlivé druhy cvičení na BOSU se také liší v závislosti na nabídce konkrétního fitness centra. Proto neváhejte a zapátrejte po okolí.

Při cvičení na BOSU dostává zabrat hlavně břicho, což je kritická partie většiny žen. Hodina strávená na BOSU vám nejen dá zabrat, ale zároveň si užijete mnoho legrace. A za ten dobrý pocit ze sebe sama to rozhodně stojí!

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus