Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Co všechno obnáší jóga

23.4.2014

Seznámení s jógou

Slovo jóga pochází ze sanskrtu a znamená spojit, sjednotit. Jóga patří mezi prastaré východní učení.Cvičení jógy se v posledních letech stalo velmi oblíbené, protože příznivě působí na lidský organismus. Pomocí jógy se také snažíme pochopit své nitro, sebe samotnýho. Podle jógové filozofie je podstatou života být, vědomí a blaho. Na duchovní cestě se snažíme dosáhnout nejvyššího poznání a trvalé blaženosti, pomocí nichž dojde k sjednocení našeho individuálního a univerzálního Já.

Cvičení jógy

Cvičení jógy tedy prospívá tělesnému i duševnímu zdraví. Pro zachování a zlepšení zdraví jsou praktikovány tělesná cvičení (asány), dechová cvičení (pránájáma) a relaxace. Jednotlivé cviky či techniky jsou založeny na postupném zdokonalování. Začíná se cvičit od nejjednodušších cviků až po ty hodně složité. Není důležité zvládnout co nejvíce cviků, ale důležitější je technika provedení cviku.

Každý se snaží cvičit sám za sebe a dělá jen ty cviky, které jsou mu příjemné a nezpůsobují bolest. Po pár cvikách následuje krátká relaxace, při které se snažíte soustředit svou pozornost jen na sebe a na své tělo. Myšlenky, které se Vám honí v hlavě, necháte za sebou, na nic nemyslíte. Vaše snažení bude odměněno pocitem, že jste pro sebe něco udělali a na chvilku se zastavili v tom dnešním uspěchaném světě.

Jóga přináší způsob, jak v sobě najít vnitřní klid, proto ten kdo si ji oblíbí, na ni nedá dopustit.

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus