Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Heat program, aneb chůze nemusí být nudná

6.10.2011
HEAT programHeat program není v českých fitness centrech žádnou novinkou. Od roku 2007 se cvičí již ve více než 60 fitness centrech a mezi lidmi je stále oblíbenější.

Heat je zkratka slov High Energy Aerobic Training, tedy volně přeloženo aerobní trénink s vysokým energetickým výdejem. Podle jeho tvůrců Maxe Grossiho a Mariky Meretti se energetický výdej při jedné hodině heatu pohybuje okolo 700 kcal, což odpovídá bohatému obědu. Je to více, než kolik spálíte při hodině plavání.

Program vychází z nejpřirozenějšího pohybu - chůze. To není nic nového, ale skutečností je, že heat má celou řadu specifik, a mnozí jej upřednostňují před klasickou chůzí například v parku. Při heatu chodíte na speciálním pásu, tzv. Maxerrunneru®. Ten připomíná klasický běhací pás, ale liší se od něj především tím, že pohyb pásu není mechanický, ale rychlost chůze i pohybu pásu si každý řídí sám a to délkou kroků a mírou náklonu. Pás lze zvednout až do náklonu 40° a náklonem ovlivníte obtížnost cvičení. Ovládání pásu není nijak složité, střídavě používáte 2 tlačítka podle toho, zda chcete pás posunout nahoru či dolů.

Standardní hodina začíná zahřátím, následuje samotná chůze v tempu, lišící se dle typu hodiny. Typické je střídání rychlejších a pomalejších úseků. Chůzi na pásu doprovází rytmická hudba, která pomáhá udržet tempo. Existují i hodiny spojené s posilováním problematických partií, což je ideální kombinace pro snižování váhy.

Výhodou tohoto cvičení je kromě vysokého energetického výdeje také jeho variabilita. Může se mu věnovat každý. Pokud nechodíte na hodiny aerobicu, protože nezvládáte složitější choreografie, chůzi zvládnete určitě. Dokonce i lidé s nadváhou se nemusí bát, protože na rozdíl od běhu je chůze doporučována i jedincům s vysokým stupněm obezity. Tempo chůze je zcela na vás a potřebujete-li, můžete na chvíli zpomalit, než se vydýcháte. Nebo jít celou dobu pomaleji, pokud se na rychlé tempo zatím necítíte.

Cvičení pro vás může být zároveň relaxací, protože obvykle probíhá v mírně sešeřelém sále a tak přímo vybízí k tomu, abyste na chvíli zavřeli oči, zaposlouchali se do hudby a při chůzi se v myšlenkách přenesli kamkoli budete chtít.

Nevýhodou je snad jen cena. Pohybuje se v rozmezí 120-150 Kč za hodinu. Přesto se ale cvičení vyplatí. Je různorodé, během jedné hodiny můžete jít vysokohorským terénem i po rovinkách a skupinové cvičení mnohé z nás donutí ujít více, než bychom zvládli při samostatné chůzi.

Každá hodina může přinést něco nového a vřele heat program doporučuji každému, kdo touží zhubnout, vyrýsovat a posílit tělo a dostat se do kondice zábavnou formou.


Autorka: Anna Dudková

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus