Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Vyzkoušejte elegantní protažení těla s Port de bras

15.11.2011
Port de brasPort de bras je v České republice poměrně nové tanečně - kondiční cvičení mísící prvky klasického i moderního tance, strečinku, jógy a především baletu. Efektivně a účelně si protáhnete a posílíte tělo, podpoříte jeho správné držení a rovnováhu, dopomůže vám k ladnosti a eleganci. Cviky vychází ze základní pozice a spousta prvků je převzata ze zmiňovaného baletu. Téměř celou hodinu nacvičujete sestavu, kde postupně přidáváte další a další prvky, jež jsou přizpůsobeny vašim možnostem. Při cvičení vám bude hrát příjemná hudba. V závěrečném protažení vyzkoušíte prvky z jógy, které vám dopomohou ke správnému uvolnění.

Port de bras je nenáročné cvičení, při němž se nezadýcháte a téměř nezpotíte. Záleží samozřejmě na cvičitelce, ale většinou jsou hodiny koncipované pro začátečníky, fyzicky nenáročné s příjemnou relaxační hudbou a cvičitelka postupně přidává zátěž i tempo podle toho, jak cviky zvládáte.

Musíte dbát na správné postavení, především rovná záda. Díky tomu můžete už po první hodině pocítit úlevu od bolesti.

Toto cvičení u nás ještě není příliš známé a na hodinách pravděpodobně nezažijete takový nápor zájemkyň jako třeba na stále populární zumbě. Rozhodně není určeno primárně tanečníkům, zvládne ho každý, bez ohledu na jeho předchozí zkušenosti, jelikož jsou prvky přidávány postupně. Bývá definováno jako tanec rozvíjející ženskou krásu a něžnost působící na tělo a duši. Mohu potvrdit, že je úspěšnou prevencí proti bolestem bederní páteře a též zpevňuje svaly pánevního dna.

Pokud tedy chcete posílit celé tělo, příjemně relaxovat, naučit se správně držet záda a podpořit svoji ženskost a eleganci, vyzkoušejte Port de Bras a určitě nebudete litovat.


Autorka: Veronika Fousková

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus