Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Gravidjóga - cvičení pro těhotné ženy

16.7.2010

Nastávajícím maminkách často jde ze všech informací, zákazů a doporučení hlava kolem. Tady desítky knížek, tu zaručené rady od zkušených babiček a tetiček, k tomu internet a rady valící se z televizní obrazovky – kdo by se v záplavě často i rozporuplných informací vyznal? Mezi jeden z kontroverzních problémů týkající se těhotenství patří cvičení během oněch devíti měsíců. Pojďte se s námi nechat inspirovat druhem cvičení, které bylo vynalezeno a upraveno přímo pro nastávající maminky. O čem je řeč? Přeci o gravidjóze!

Proč gravidjóga

Gravidjóga je speciální druh hathajógy, který byl navržen přesně na míru nastávajícím maminkám a který bere v potaz klasické hormonální změny projevující se během těhotenství a jejich vliv na ženské tělo. Cvičení gravidjógy nejenže není v „jiném stavu“ zakázáno, ale naopak doktory plně doporučováno. Pravidelné lekce jednou až dvakrát týdně zlepšují fyzickou a psychickou kondici nastávajících maminek, upravují pružnost měnícího se těla a napomáhají proti bolestem zad. Jednotlivé sestavy cviků pro gravidjógu jsou vybrány tak, aby je mohly cvičit ženy od prvních měsíců až po stav těsně před porodem. Tomuto sportu spojenému s relaxací se tedy mohou budoucí maminky věnovat během celého těhotenství.>

Výhody

Plusů cvičení gravidjógy najdeme nespočet. Jóga navozuje klid a pohodu, proto je pro nastávající maminky ideální. Říká se totiž, že čím klidnější maminka, tím klidnější miminko. Jistě vás také potěší, že vám cvičení během těhotenství pomůže dostat se po porodu rychleji do kondice. Vaše svaly neochabnou, naopak se krásně zpevní. Navíc si cviky a jednotlivé asány během několika týdnů nebo měsíců osvojíte a můžete pak cvičit i doma. To se vyplatí z finančního i časového hlediska. Všechny čerstvé maminky budou jistě souhlasit, že peněz a času v tomto období života nemají zrovna nazbyt. 
Cvičit je nejlepší ráno nebo na večer, ve světlé, prostorné a dobře větrané místnosti. Důležité je vyhradit si na cvičení aspoň dvacet minut a  v jeho průběhu se zklidnit a nenechat se ničím rušit. Jedině tak bude mít jóga svůj smysl.

Co vás gravidjóga naučí

Výhody má cvičení jógy i přímo na tělo těhotné ženy. Pravidelné cvičení a prodýchání pomáhá držet rostoucí bříško a tím si zafixovat správné držení těla. Ženy se jógou učí vědomě ovládat svaly pánevního dna, což mohou zúročit u samotného porodu i v šestinedělí. Přípravou na porod je i naučení se soustředit se a vědomě si uvolňovat mysl tak, aby při samotném porodu zůstala klidná. Samotný fakt, že jóga je relaxační cvičení, jistě také přispěje k pohodě nastávající maminky. Mimo jiné těhotné ženy zúročí dechová cvičení a pravidelným cvičením se postarají o prevenci bolestí bederní páteře, křečových žil a zácpy.

 

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus