Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Umění relaxovat

21.4.2010

Pohoda a odpočinek jsou pojmy, které by těhotná žena měla zařadit do svého života. Troška zahálení budoucím maminkám neuškodí, je dobré pro jejich psychické i fyzické rozpoložení. Relaxování zlepšuje náladu, pomáhá organismu překonat zátěž, kterou na něj uvalilo těhotenství, nehledě na to, že si jej můžete pořádně užít!

Dnešní společnost nám podsouvá představu úspěšného člověka, který o sebe dbá, je elegantní, v soukromí neodolatelný a v práci úspěšný. Ví, kdy má pracovat a kdy odpočívat.

Poslouchejte své tělo

Realita je však mnohdy jiná. Když se projeví příznaky nemoci, stresu, když tělo začne vysílat signály, že je něco v nepořádku, raději se nadopujeme léky proti bolesti a prášky na uklidnění. Tělu většinou potřebnou pozornost nevěnujeme, protože na to nemáme čas, a hned nazítří letíme do práce.

Je nutné si ale uvědomit, že těhotenství představuje zcela jiné období v našem životě. Takže na opomíjení signálů těla zapomeňte. Odpočinek si tu nezasloužíte jenom vy, ale i vaše dítě. Pojmy jako odpočinek, relaxace a regenerace byste měla včlenit do svého života. Začít je brát vážně. Stres a přetížení organismu by mohlo vést k závažným obtížím, proto berte odpočinek jako téměř povinnou a zcela prospěšnou prevenci a předcházení problémům.

Však kdy jindy než v těhotenství budete mít čas na sebe? Po porodu budete víc než zaměstnaná, a proto si těhotenství jak se patří užívejte. Nyní máte čas těšit se na miminko, nakupovat mu oblečení, zajít s kamarádkami "na pokec". Poslouchat hudbu, přečíst všechny knížky, na které se těšíte už od střední a vychutnávat si sladké nicnedělání. Najděte v relaxování rozkoš, neberte jej jako handicap!

 

 

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

 


Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus