Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Začínáme se squashem

18.11.2010
SquashSquash patří mezi sporty, který vás udrží v dobré kondici, zejména pokud na něj chodíte pravidelně. Máte rádi rychlý pohyb, chcete mít vypracovanou postavu a cítit ten pocit „uvolnění" po fyzicky náročné hodině, pak je pro vás squash jako dělaný.  Pro srovnání se zumbou, je zumba náročnější na výdrž.

Squash hrají dva hráči na kurtu. Je dobré, když spolu hrají hráči, kteří jsou na stejné úrovni.  Ke squashi potřebujete squashovou pálku a míček (obě věci lze zapůjčit, pálka se pohybuje v ceně 30-60 kč, míček 10-30 Kč).  S sebou si nezapomeňte vzít ručník a nějaké pití (nejlépe neslazenou vodu či minerálku).  

Jak se pohybují ceny ve squashi

Pokud si chcete koupit squashovou pálku, tak pro začátečníky stačí za cenu 400-800 Kč.

Pokud máte více času v dopoledních  hodinách, případně odpoledních hodinách tak do 15h, vyplatí se jít hrát právě v tuto dobu, protože večerní hodiny squashe jsou většinou dvojnásobně dražší. Cena za hodinu se v době od 17h do 21 h (tato doba je nejdražší) pohybuje mezi 250-350 Kč.  V době od 9h do 15h je cena za hodinu od 150-250 Kč.

Druhy míčků

Pro hraní squashe si můžete vybrat mezi několika míčky podle druhu pokročilosti:
a) míček s modrou tečkou  - je velmi rychlý, hodí se pro začátečníky
b) míček s červenou tečkou - středně rychlý, určen pro středně pokročilé
c) míček s bílou tečkou - je pomalý, hodí se pro pokročilé
d) míček se zelenou tečkou - pro velmi pokročilé
e) míček se žlutou tečkou - pro profesionální hráče, je velmi pomalý

Stručná pravidla squashe

Hrací plocha je vymezena na čelní stěně dvěma červenými lajnami, při podání musí podávající hodit míček mezi tyto dvě lajny.  U bočních stěn je hrací kurt omezen šikmou vrchní červenou lajnou. Za hrací plochu se považuje i podlaha, jen tehdy, když míček předtím zasáhne čelní stěnu. Pokud míček zasáhne lajnu, jedná se o aut.

Zápas se většinou hraje na dvě nebo tři hry, které se hrají do devíti bodů. Ten, kdo získá devět bodů, vyhrává. V případě, kdy oba mají osm bodů, přijímací před dalším podáním, rozhodne, zda se bude hrát do devíti nebo desíti bodů.

Body může získat jen ten, který podává. Pokud vyhraje, dostane bod. Jestli vyhraje přijímací (druhý hráč), má podání on.

Po podání si hráči navzájem vrací míčky, dokud nezíská bod podávající nebo dokud neprohraje výměnu a podává druhý hráč. Při podávání jedna noha musí zůstat uvnitř podávacího pole a nesmí překročit označenou červenou čáru. Podání je úspěšné, pokud míček zasáhne čelní stěnu podávacího pole a pak dopadne na čtvrtinu kurtu protihráče. Při podání i při normální výměně míčků se míček musí nejdříve dotknout stěny a pak podlahy. Pokud se míček dvakrát dotkne podlahy, je považován za špatný a začíná se nové podání.

Pravidla squashe si nejvíce osvojíte při samotné hře, takže nemá cenu se něco učit teoreticky, ale vyzkoušet si ho na vlastní kůži!

Autor: Redakce ZS

 

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus