Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Pomelo - ovocný hit sezóny

29.6.2010

Jistě jste v poslední době zaznamenali na trhu velké kulaté ovoce podobné grepu. Zprvu jste je možná ignorovali, jako všechno ostatní exotické ovoce, jehož hvězda na krátký čas zablikala a poté opět zmizela v temnotách. Pak ovšem nabyla vrchu vaše zvědavost, okusili jste jednou a už jste na něj nedali dopustit. S pomelem je tomu zkrátka jinak. Jeho hvězda stoupá výš a výš. A česká veřejnost si tento druh ovoce jednoduše zamilovala. 

Odkud k nám přišlo?

Pomelo pochází z jižní Asie a jakožto plod obyčejného stromu zde není nijak obzvláště ceněno. U nás také jablka nepředstavují kdovíjakou senzaci a "padavky" můžeme nalézt pod kdejakým planě rostoucím stomem. Pomelo je pravděpodobně největší citrusový plod a dorůstá váhy až pět kilogramů. Přesto podstatnou část hmotnosti představuje tlustá dužina, kterou je pomelo vybaveno.

Zdravá pochoutka

Ale jak jistě tušíme, pomelo neláká své konzumenty pouze svým cizokrajným původem. Toto exotické ovoce je taktéž bohatým zdrojem vitamínů (především C a A), draslíku, železa, hořčíku a vápníku. Doporučuje se i v boji proti vysokému cholesterolu a srdečním nemocem. Navíc je velmi nízkokalorické: pouhých 80 kcal na sto gramů! Takže smlsnout si mohou bez černého svědomí i dámy držící dietu…

Pomelo se ve svém využití nijak zvláště neodlišuje od tradičních citrusových plodů. Většinou se konzumuje syrové a nijak zvlášť se dále nezpracovává. Lahodné ovšem může být i v ovocných salátech nebo marmeládách.

Pokud jste pomelo ještě nevyzkoušeli, zkuste o něj obohatit svůj jídelníček, jistě nebudete litovat!

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus