Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Potěšení z kávy

11.8.2010
Pořádné kafe je součástí našeho bytu stejně jako židle nebo postel. Ač se to zdá jako nepřiměřené srovnání, pravdou zůstává, že v oblíbenosti nápojů káva zkrátka vede. Když přijde návštěva, obvykle první otázka směřuje k tomu, zda si přeje kávu. Klasickému turku, ke kterému stačilo pár zrn a horká voda, už odzvonilo. Nahradily ho mnohem vybranější a chutnější druhy kávy. K tomu, abyste takový kvalitní nápoj připravili, potřebujete kvalitní spotřebič na výrobu kávy. 

S pitím neotálejte

Nejlepší kávu získáte z čerstvě umletých zrnek. Horká voda jimi proteče a nespálí je. Dalším důležitým doplňkem je aromafiltr a termoobal. Většina současných jednoduchých kávovarů je jimi již vybavena. Pokud tomu tak není, mějte na paměti, že kávu musíte vypít prakticky hned po uvaření. Jinak ztrácí vůni a chuť.

Digitální pomocník

Ve složitějších kávovarech lze připravit hned několik různých nápojů, jako je čaj, překapávaná káva, espreso nebo cappuccino. Zmíněné termoobaly bývají jejich samozřejmou součástí. Ovládají se digitálně, takže si sami musíte hlídat jen několik málo drobností. Kvalitní káva a dobrá voda jsou základ. Káva musí být namleta akorát, jinak se může stát, že nebude mít dobrou chuť a specifické aroma se horkou vodou spálí.

Nezapomeňte na čistotu!

Nezbytným krokem vedoucím k ničím nezkažené lahodné chuti je čištění kávovaru. Základem je pravidelná údržba, kam zahrnujeme odstranění kávové sedliny ze všech povrchů a sítek. Olejové usazeniny vyžadují už speciálnější postup, takže je vhodné jednou za čas využít schopností profesionálů. Proti vodnímu kameni se dá bojovat pomocí speciálních filtrů a změkčovače vody.

Co se týče vzhledu kávovarů, nabízí trh nepřeberné množství možností. Jako solitér si můžete pořídit kávovar s futuristickým, klasickým nebo velmi moderním retro designem. Díky vestavěnému kávovaru zase nebude vaše kuchyň působit přeplněným dojmem a přístroj nenaruší celkový vzhled této místnosti.
Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus