Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Tajemství kuchyně Jamieho Olivera

8.10.2010

Vyhlášený britský kuchař Jamie Oliver nejenže vede pořad v televizi, má oficiální webovou stránku, a dokonce vlastní magazín a spoustu fanoušků, a hlavně oplývá úžasným množstvím skvělých a neotřelých nápadů na recepty. Tento světoznámý kuchař – a také trochu komik – sklízí všeobecné uznání a pokud sledujete jeho pořady či čtete jeho knihy, pochopíte proč. Jamie Oliver si na nic nehraje, jeho recepty jsou přístupné všem, a to i plně zaneprázdněným jedincům potýkajícím se s každodenním stresem. A hlavně - výborně chutnají a navozují báječnou přátelskou atmosféru!

Zaujme

Tajemství světoznámého kuchaře tkví v jednoduchosti a zajímavé kombinaci ingrediencí, ze kterých vznikají fantastická jídla. Jamieho recepty nejsou složité a jsou nevšední a vtipné. Jistě si z jeho repertoáru vyberete něco nanejvýš vhodného pro každou příležitost - romantickou večeři, posezení s přáteli, pracovní večírek nebo třeba jen pro večer strávený u televize.

Poradí, pobaví

Jamie navíc do svých receptů přimíchá malé množství užitečných rad ohledně úpravy jídla, množství a kombinací jednotlivých surovin nebo jejich kvality. Poradí vám, kde seženete ty nejkvalitnější kousky zeleniny a jak se máte řídit při výběru ingrediencí určených pro přípravu vaší večeře. To vše však provede s takovou nonšalancí a lehkostí, že jeho rady ihned přijmete implicitně za své, aniž byste měli pocit, že vám někdo „kecá do vaření“.

Zachutná každému

Jamieho variace jídel vás zaručeně nadchnou. K osvědčeným základům totiž tento kulinářský génius přidává vlastní neobvyklé nápady a vytváří tak zajímavé a chutné kombinace, které by vás nenapadlo použít dohromady, ale které chutnají v konečném výsledku naprosto úchvatně. A to je právě tajemstvím kuchyně Jamieho Olivera! Nuda a fádnost v ní nemají místo, musí ustoupit kreativitě, jednoduchosti a originalitě. Další plus Jamieho kuchyně tkví v tom, že si pro své fanoušky připravil obrovskou spoustu receptů, kterými se trefí do chutě naprosto každému z vás. Na různé druhy pizzy, těstovin, rýžových pokrmů, salátů, steaků a masových směsí spolu s tortilami, jednohubkami a sladkými tečkami se vám budou sbíhat sliny. Množství muffinů, čokoládových a tvarohových dortů, typických britských dortíků „brownies“ nebo koláčků vykouzlí úsměv na rtech všem milovníkům sladkého. A co říkáte například rizotu s grilovanými houbami, tuňákovi na citronech s křupavými těstovinami doplněnými bylinkami a chilli nebo pizze s hrozny, rozmarýnem, piniovými semínky a ricottou? Pokud vás výčet dobrot z Jamieho studnice báječných receptů zaujal, tak neváhejte a hned dnes si některý z nich vyzkoušejte. Dobrou chuť!

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus