Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

Ájurvéda

4.5.2010
Před více než pěti tisíci lety vznikl v Indii systém péče o sebe sama zvaný ájurvéda. V celém světě získala ájurvéda velkou popularitu, stovky léčitelů a tisíce obyčejných lidí využívají jejích praktik a vyzkoušených principů, aby dosáhly lepšího života.

Název mluví za vše

Samotný název se skládá ze dvou slov, díky kterým se podařilo ájurvédu zjednodušeně definovat jako vědu o životě. Když toto trochu rozvedeme, zjistíme, že nám pomáhá pochopit, co je důležité pro trvání našeho života a co ne, a to nejen v oblasti fyzického těla, ale i naší mysli, srdce, vědomí a duševního stavu. Součástí toho všeho jsou popisy jídelníčku, životního stylu a chování, ideálního prostředí a dalších aspektů týkajících se zdraví člověka.

Cestou je rovnováha

Když porozumíme jejím principům, pochopíme, jak udržovat naše tělo, mysl i ducha zdravé a jaké změny v životním stylu tento stav podporují, můžeme posílit naše tělo i duši. Podle ájurvédy má každý člověk vlastní energetický vzorec, který je tvořen fyzickými, mentálními a emočními charakteristikami. Základní myšlenkou je udržovat rovnováhu, která je u každého jedince narušovaná, čímž vzniká nemoc. Ájurvéda se snaží tuto nerovnováhu ničit.

Léčba jinak

Podle ájurvédy se při jakékoli léčbě ukládají v těle toxiny. Bez jejich předchozího zničení se léčba podaří jen na krátkou dobu a problém se pak objeví znovu. Proto se ájurvéda soustředí zejména na jejich odstranění, čímž se jí daří léčit kožní problémy, bolesti hlavy, obezitu, nespavost, stresové nemoci a další těžká onemocnění, se kterými má klasická medicína poměrně velké obtíže. Jedna z účinných detoxikačních terapií je založena na pěti základních metodách. Jsou to terapeutické zvracení, projímadla, léčebné klystýry, promývání nosních dutin olejem a čištění krve. Ač některé z nich nevyvolávají příjemné pocity, jejich účinek působí blahodárně na celé tělo.

Takže pokud vás již klasická léčba zklamala, proč nevyzkoušet to, co pomáhá už po několik tisíciletí?


Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus