Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Imunita v akci

15.1.2009

Zimní měsíce jsou z hlediska lidského zdraví a imunity ty nejrizikovější. Po podzimních plískanicích přichází studená zima, mráz, velké výkyvy teplot při přechodu zvenčí dovnitř a naopak. Náš jídelníček není oproti letním měsícům dostatečně bohatý na zeleninu a ovoce. V mrazivém počasí se nám nechce za sportem ven, dokonce ani do tělocvičny. Dny jsou kratší a brzy se stmívá, často propadáme depresím a stresu. Všechny tyto faktory znatelně oslabují naši imunitu a zvyšují možnost onemocnění chřipkou či jinými virovými onemocněními. Jak svoje tělo před viry účinně chránit?


Mnozí z nás se jistě zeptají, co je to vlastně imunita. Imunita označuje schopnost organismu bránit se proti škodlivým látkám, které pocházejí z vnějšího i vnitřního prostředí. Imunitu dělíme na přirozenou a získanou. Přirozená imunita vychází z určitých vlastností organismu a způsobuje, že organismus jako takový nemůže být určitým typem nemoci vůbec napaden. V souvislosti s virovými onemocněními však mluvíme o získané imunitě. Ta je zaměřena proti určité nemoci. Imunitu proti nemoci můžeme získat očkováním, proděláním dané nemoci nebo jí podobné choroby. Organismus si nemoc „zapamatuje“ a pokud se s ní znovu setká, může ihned spustit specifickou imunní odpověď a s nemocí se „poprat“. Imunitní systém je tedy jednou ze základních složek organismu a jeho nejdůležitější funkcí je obranyschopnost organismu.


Imunitu musíme podporovat

 V zimních měsících je však naše získaná imunita často vlivem vnějších podmínek oslabená. Co tedy dělat, abychom jí posílili a vyhnuli se tak sezónním onemocněním?


Imunitní systém můžeme posilnit zdravou a vyváženou stravou bohatou na vitaminy, minerály a stopové prvky. Skvělými pomocníky v posilování imunity jsou: česnek, rostlina aloe vera, vitamín C, koření oregano, zázvor, mořské řasy a další produkty. Velmi dobrým pomocníkem je otužování organismu. V zimních měsících zkuste jednou za čas zařadit do programu návštěvu sauny či parní lázně. Otužování můžete provádět i doma. Při sprchování zkuste po několika vteřinách měnit teplou a studenou vodu. Zkuste vydržet aspoň tři opakování. Imunitu můžete posílit také přírodními preparáty a vitaminovými výrobky. Důležité rovněž je nepropadat stresu a najít si čas na odpočinek.

 

Zdroj: www.praticky-zivot.cz

 

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus