Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Jak odolat nástrahám na oslavách

30.4.2010
Rodinné oslavy, plesy, firemní rauty nebo švédské stoly o dovolené – s těmito nástrahami proti štíhlé linii se setkáváme na každém kroku. Často je těžké odolat stolům prohýbajícím se pod tíhou nabízených dobrot, a tak ochutnáváme a ochutnáváme. Plátek masa, opečené brambory, potom chlebíčky, jednohubky… a ten těstovinový salát vypadá také moc lákavě – šup s ním na talíř. Poté se na místo činu vracíme, protože se nám sbíhají sliny na veškeré dortíky, koláčky a různé další sladkosti. K tomu připočítejme nějaký ten alkohol nebo limonády. Nikoho jistě nepřekvapí, že potom končíme v lepším případě s výčitkami svědomí za porušení zdravého jídelního režimu a v horším případě s bolavým žaludkem, pálením žáhy a nevolností. Přesto do toho při příští příležitosti jdeme znovu! Lze vůbec záludným nástrahám na oslavách úspěšně odolat?

Je zvykem, že stoly plně obložené lákavým jídlem jsou neoddělitelnou součástí každé oslavné události. Jen malé množství lidí dokáže bez povšimnutí minout nabízené dobroty a v klidu pokračovat v zábavě. Valná většina z nás je pochoutkami přímo magneticky přitahována, cože se nám ve chvíli, kdy držíme dietu/dbáme na zdravou životosprávu/chceme zhubnout pět kilo opravdu moc nehodí. Přesto nemusíme zoufat! Existuje pár triků, s jejichž pomocí nebudeme z příští oslavy odcházet se slovy „už nikdy“! Pojďme se společně podívat na to, kterými tipy se můžeme inspirovat.

Bavte se

V prvé řadě je nasnadě uvědomit si, že jsme na oslavu nepřišli kvůli (sice lákavě vypadajícím, ale kalorickým) sýrovým mísám, ale kvůli příležitosti oslavit nějakou událost s našimi blízkými, přáteli či kolegy. Proto se nevěnujte jen švédským stolům, ale také kamarádce, tetičce nebo kolegyni z vedlejší kanceláře. Sociální kontakty jsou lidskou přirozeností, proto si povídejte, smějte se a bavte se. Akci si potom skvěle užijete i s prázdnějším žaludkem.

Správný poměr


Zamíříte-li k rautu, vsaďte na dobrý poměr pochoutek na vašem talíři. Talíř si rozdělte na pomyslné poloviny a jednu z nich ihned naplňte zeleninou. Na část druhé poloviny přijdou bílkoviny (maso, sýr, ryba) a na zbylou část trochu přílohy či pečiva. Nepřejíte se, nepřekročíte denní doporučený příjem energie a ještě si výborně pochutnáte!

Buďte aktivní

Pasivní posedávání a pozorování okolního dění se dneska nenosí. Nebojte se vyniknout, povídejte si, tančete, účastněte se soutěží a her. Odpoutáte pozornost od jídla a ještě se skvěle pobavíte.

Kopírujte

U rautu se držte blízko kolegyň dbajících na svou linii. V jejich přítomnosti si při pohledu na talíře naplněné zeleninou a těstovinovými saláty asi nepřidáte třetího indiánka, že ano?

Další tipy

Nezapomeňte dodržovat pitný režim, zvláště pijete-li během večera také alkoholické nápoje. Pokud přeci jen neodoláte a dopřejete si víc jídla, než jste plánovali, nic si nevyčítejte! Pro jednou se nic nestane a pokud druhý den přidáte dvacet minut aerobní aktivity a omezíte večeři, máte vyhráno!

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus