Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Jak si užít Vánoce a přitom nepodlehnout vánočnímu spěchu?

14.12.2010
Vánoce
Vánoce mají být svátky klidu a pohody, ale v poslední době se z toho stává honička spojená s nakupováním dárků v přeplněných obchodech. Kdo nenakoupí dárky brzo, nezbývá mu nic jiného než se vydat do předvánočních davů.

Pro klidnější průběh Vánoc vám přinášíme pár rad:

 • nakupujte dárky dřív než poslední vánoční týden
 • pečte jen malé množství cukroví, ať u pečení cukroví nestrávíte celé dny
 • vánoční úklid provádějte s mírou, vždyť uklízíte v průběhu roku, tak to o Vánocích nepřehánějte
 • kapra si nachystejte už den před Vánoci
 • vánoční stromek ozdobte den dopředu
 • nenechávejte všechno na poslední chvíli, ať si Vánoce dostatečně užijete

Ani v průběhu vánočních svátků nezapomínejte na zdravou životosprávu a dostatek pohybu (vyrazte na lyže, sáňkovat nebo na malou procházku). Sice si řeknete, že to je jednou za rok, tak se můžu přecpat, ale vaše tělo si to pak vybere jinde. Snažte se jest pravidelně a v menších dávkách. Nemíchejte cukroví s ovocem, ale vyčkejte tak alespoň půl hodiny, než to žaludek stráví.

 Tipy na vánoční stůl

 •   do bramborového salátu místo majonézy přidejte bílý jogurt a nezapomeňte na dostatek zeleniny
 •   kapra si udělejte raději dušeného než smaženého, nebo ho připravte v páře, tuk který v kaprovi zůstane obsahuje zdravé omega 3 nenasycené mastné kyseliny, které pomáhají jako prevence   kardiovaskulárních chorob
 • pokud připravujete chlebíčky, zkuste použít celozrnné pečivo
 • na stole mějte dostatek čerstvého ovoce, sušené ovoce a pár druhů oříšku, jako jsou mandle či lískové oříšky
 • jako pití si nalijte minerálku, čaj, kvalitní džus,  víno nebo pivo, vyhněte se sladkým nápojům, jakou jsou kofola, fanta, top topic, cappy apod.
 • vyzkoušejte si nějaké nové cukroví - doporučujeme jáhlové kuličky, které jsou velmi chutné a jejich příprava je jednoduchá.
  Potřebujete: 1 hrnek jáhel, 2 hrnky vody, 4 lžíce medu, půl hrnku rozinek, špetku soli a kokos nebo ořechy podle chuti.
  Příprava -  jáhly si spaříme teplou vodu a scedíme je do hrnce. Přidáme 2 hrnky vody a trochu soli a necháme vařit. Až budou jáhly měkké, necháme je  vychladnout. Přidáme med, rozinky, kokos či ořechy. Uděláme si těsto. Pokud je moc řídké, dáme do něho ovesné vločky. Vytvoříme kuličky a obalujeme je v kokosu. Dovnitř do kuličky můžeme dát i nějaký oříšek. Přejeme dobrou chuť.
O vánočních svátcích nezapomínejte zejména na duševní pohodu, proto veškeré osobní spory nechte na jindy a nehádejte se kvůli maličkostem. Užijte si čas se svou rodinou nebo přáteli.Přejeme krásné a veselé Vánoce
Redakce ZS

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus