Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Kontaktní čočky pro váš zdravý životní styl

11.11.2010
Užívejte si svého zdravého životního stylu

OčiSnažíte se žít zdravě? K zdravému životnímu stylu nepatří jen vhodný jídelníček, ale měli byste se i dostatečně pohybovat. Sportujte bez omezení. Jste krátkozrací či máte jinou oční vadu a musíte nosit brýle? Pak jistě víte, že mnoha sportů si s nimi naplno neužijete. Příkladem je třeba plavání, ale nebezpečné jsou i míčové hry, při kterých může snadno dojít k rozbití brýlí a v horším případě i k poranění očí.

Zabraňte tomu a pořiďte si kontaktní čočky. Uvidíte, že s nimi sport získá úplně nový rozměr. Nebudete se bát, že je rozbijete, ale také vám nebudou padat z nosu při různých pohybech a i při běhu oceníte to, že lépe vidíte a nedochází kvůli obroučkům ke zkreslení. Kontaktní čočky zkrátka ke sportu patří.

Jakmile je jednou použijete, už nebude chtít sportovat bez nich.
Jejich pohodlnost během sportovních aktivit však není jedinou výhodou, která se vám bude zamlouvat. Celkově lépe uvidíte a snadněji budete i ostřit. Už nikdy nezažijete zamlžená sklíčka od brýlí, k čemuž běžně dochází, když přijdete ze zimy do tepla. Navíc na trhu jsou dnes levné kontaktní čočky, takže jsou dostupné každému.

Zaostřete na kontaktní čočky

Když se řekne kontaktní čočky, každý si alespoň matně něco představí. Pojďme si je ale blíže představit.
Kontaktní čočky jsou moderní optickou pomůckou, která je určená k nasazení přímo na oční rohovku. To mnohé uživatele od používání kontaktních čoček odrazuje, protože je jim proti srsti už jen představa, že by si měli sahat do očí. Jde však jen o zvyk a brzy se z toho stane rutina, která vám rozhodně nebude nepříjemná.
Kontaktní čočky jsou určené ke korekci krátkozrakosti, dalekozrakosti, astigmatismu nebo presbyopie.
Zajímavostí je fakt, že jsou kontaktní čočky českým, respektive československým vynálezem. V šedesátých letech 20. století vyrobil profesor Otto Wichterle společně s ing. Límou první polymer, který je základním materiálem pro měkké kontaktní čočky.

Typy kontaktních čoček
Rozhodli jste se, že si pořídíte i vy nějaké praktické a levné kontaktní čočky? Je třeba si ještě vybrat konkrétní typ. Jejich dělení je různé. Obecně je dělíme na měkké a tvrdé. Oblíbeným typem jsou sférické kontaktní čočky korigující základní zrakové problémy, kterými jsou krátkozrakost a dalekozrakost. Používané jsou i barevné kontaktní čočky, které mohou měnit barvu našich očí. Často také rozdělujeme čočky podle plánované doby výměny. Podle tohoto kritéria odlišujeme jednodenní, dvoutýdenní a měsíční kontaktní čočky.

Dnes už na trhu můžete sehnat i levné kontaktní čočky. Neomezujte se brýlemi, když nemusíte. Užívejte si život naplno.

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus