Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Krásná je slaná

6.4.2011

Noční krémHledáte zbraně pro redukci vrásek, celulitidou či akné? Nebo jen cítíte, že je vaše pleť unavená a potřebuje ozdravnou kůru? Zaměřte svou pozornost na jeden z přírodních zázraků a nejslavnější slánku na světě - Mrtvé moře - jeho minerály a sůl! Ano, z minerálů a solí Mrtvého moře se vyrábějí krémy, pleťové masky či šampony, proslulé svými blahodárnými účinky.

Mrtvé moře je unikátní slané bezodtokové jezero, které vzniklo před třemi milióny lety a zázraky „zlatého věku" si uchovalo až do dnešních dob. Soli Mrtvého moře jsou osvědčeným prostředkem pro regeneraci buněk pokožky a velmi účinné proti stárnutí. Salinita Mrtvého moře dosahuje 33,7 procent. Obsahuje více než 30 procent minerálů a to je desetkrát více, než jiná moře.  Je vyhledávané za účelem léčby mnoha nemocí.

Slaná řasa proti vráskám

Přírodní kosmetiku z Mrtvého doporučují odborníci vybírat mezi značkami několika tradičních izraelských producentů. Ve srovnání s nimi jsou především jordánské napodobeniny často daleko méně kvalitní. Například pod vyhlášenou značkou Natural Beauty Arad najdete čistící pleťové přípravky, krémy, masky, tělová mléka i osvěžující koupelové soli. Produkty obsahují kombinaci minerálů a bahna z Mrtvého moře s vitaminy, bambuckým máslem, heřmánkem a extrakty z mořské řasy Dunaliella Algae. Ta přežívá právě jen v oblastech s vysokou salinitou. Na slunci produkuje pro pokožku tolik potřebný beta-karoten.

Řasu Dunaliella Algae obsahuje například výživný noční krém s multivitaminovou směsí, který zpomaluje stárnutí pokožky. Směs vitamínů A, C, E posiluje doplňování antioxidantů v kůži. Nově vyvinuté přírodní proteiny působí jako „kožní kondicionér", který zabraňuje utváření vrásek a navíc dodává osvěžující pocit pokožce okolo očí a úst. Kromě této noční péče nabízí kosmetika Natural Beauty Arad také hydratační krémy pro normální, citlivější nebo suchou pleť.

Účinnou zbraní proti známkám stárnutí je také ultra zvláčňující oční gel. Kromě toho, že působí jako ochrana proti vzniku nových vrásek, napomáhá také minimalizovat vrásky již existující. Zvyšuje schopnost kůže uchovat si přirozenou úroveň vlhkosti a jeho speciálním efektem je redukce otoků pod očima.

Mořská sůl má na pleť také ojedinělé čistící účinky. Důkazem je například čistící pěna, která je vhodná pro všechny typy pleti, včetně té citlivé. Na rozdíl od běžných čistidel neobsahuje žádné mýdlo a je naopak obohacena o směs zklidňujících extraktů, jako je Aloe Vera a heřmánek, výtažek ze zeleného čaje či vitamin E.

Bahno plné minerálů

Opravdovým hitem se v poslední době stává Maris Limus neboli černé bahno z  Mrtvého moře. Jedinečným prostředkem v péči o pleť je díky téměř třiceti různým minerálům a stopovým prvkům, které jsou v něm obsažené. Vstřebává nadbytek tuku, odstraňuje mrtvé kožní buňky z povrchu kůže a hluboce pročišťuje póry. Používá se jako zábal k úlevě při bolestech svalů a kloubů, modřinách nebo zánětech šlach, ale přispívá i ke globální relaxaci pohybového aparátu. Je doporučováno při léčbě lupenky, ekzémů a akné. Pokožku čistí a zároveň jí obohacuje o výživné látky, prokrvuje a aktivuje její detoxikační mechanismy. Proto se také s úspěchem používá při zmírňování projevů celulitidy.

V boji s celulitidou využívá skvělé vlastnosti bahna z Mrtvého moře například speciální léčba Cell-U-mud Pack. V tomto případě jde o kombinaci černého bahna, mořských řas a 11 druhů rostlinných extraktů..

Na akné jsou také výborné masky z bahna z Mrtvého moře. Stačí ho v tenké vrstvě nanést jedenkrát týdně na obličej, dekolt, ramena či záda, tedy na místa s výskytem akné, a nechat působit dvě až tři minuty. Dobu aplikace je možné postupně prodlužovat. Pozor na oči a oční víčka. Po opláchnutí masky je přirozené zarudnutí obličeje, které však za pár minut zmizí. Právě reakce pokožky je důkazem jejího prokrvení a nastartování čistících mechanismů.

Zkusíte-li některou z pleťových masek na bázi bahna z Mrtvého moře, měl by se dostavit výsledek v podobě zdravého vzhledu kůže. Póry jsou viditelně stáhnuté a pokožka o poznání jemnější. Různé varianty pleťových masek mají i různé další efekty. To podle svého složení. Například na e-shopu Kosmetika z Mrtvého moře jich najdete hned několik, jejich cena se pohybuje mezi 50 a 60 korunami a obsahují například přírodní oleje z už zmíněné „přežívající mořské řasy" Dunaliella Algae, vitaminy, koenzymem Q10, různé zklidňující rostlinné extrakty, bambucké máslo nebo i části meruňkových zrn.


Autor: Markéta Fiedlerová

 
 

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus