Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Nové kontaktní čočky umožní očím dýchat

10.4.2011
Kontaktní čočkyKontaktní čočky z novějších materiálů mají velký přínos nejen pro zdraví očí nositelů, ale také pro pohodlí - některé nové kontaktní čočky ze silikon-hydrogelu dokonce nemusíte celý měsíc sundat z očí! A to díky jejich vysoké propustnosti pro kyslík.

Kyslík je velice důležitý pro oko a jeho správný metabolismus, jeho dostatečný přísun je zajišťován přímo ze vzduchu. Pokud je mezi vzduchem a okem překážka - například kontaktní čočka, množství kyslíku se snižuje.

V 90. letech 20. století existovaly na trhu pouze kontaktní čočky ze staršího materiálu, hydrogelu, který se dobrou propustností kyslíku určitě nevyznačuje. Očním specialistům se začaly množit případy nositelů kontaktních čoček, kteří trpěli příznaky nebo onemocněními způsobenými hypoxií - nedostatkem kyslíku a počet spokojených nositelů kontaktních čoček se tím snižoval.

Zvýšila se proto poptávka po inovovaném materiálu a v roce 1999 se objevily kontaktní čočky vyrobené ze silikon-hydrogelu - nového revolučního materiálu, který dokáže k oku propustit maximum kyslíku, a to dokonce v takovém množství, že je v některých kontaktních čočkách možné přespávat!

Chcete-li proto kontaktní čočky nosit zdravě, určitě se zaměřte na kontaktní čočky z novější skupiny silikon-hydrogelových materiálů. Jedny z nejoblíbenějších jsou například kontaktní čočky Air Optix Aqua pro měsíční nošení nebo dvoutýdenní Acuvue Oasys. V obou typech je možné díky jejich vysoké propustnosti kyslíku několikrát v době nošení přespat.

Pro nepřetržité nošení kontaktních čoček bez nutnosti vyndání z očí však existují typy s mnohem vyšší propustností pro kyslík a s mnohem vyššími kvalitami. Takové kontaktní čočky se nazývají kontinuální a můžete v nich kdykoliv usnout. Z těch nejlepších jmenujme Biofinity nebo Air Optix Night & Day Aqua.

 

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus