Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Přestáváme kouřit

14.7.2010

Jste-li kuřákem, jistě víte, že skoncovat s tímto zlozvykem jednou pro vždy je skoro nadlidský výkon. Potřebujete zejména pevnou vůli, ale i podporu okolí a hlavně relevantní důvod, proč přestat a znovu nezačít. Tím nejdůležitějším důvodem by pro vás mělo být vaše vlastní zdraví, které si cigaretami neskutečně ničíte! Přesto ale není tak jednoduché ze dne na den skončit, proto se spolu s námi pojďte podívat na nástrahy odvykání a způsoby, jak si při odvykání pomoci.

I přes veškerá předsevzetí zůstává často touhla po nikotinu silnější. Jestli se s touto větou plně ztotozňujete, pak jsou následující řádky pro vás jako stvořené.

S cigaretou do hrobu?

Je veřejnou pravdou, že kouření má drastické následky na lidský organismus. Je prapříčinou množství takzvaných civilizačních chorb, a to jak těch „lehčích“ tak i nemocí skutečně těžkého kalibru. Dlouhodobě totiž může vést kouření k rakovině plic, onemocnění srdce, chronické bronchitidě i k mozkovým příhodám. Mimoto se objevují nepříjemnosti jako chrapot, bolest v krku, zápach z úst, zažloutlé nehty a zuby, tvorba vrásek, předčasné šedivění a u mužů dokonce snížení potence.

Jak přestat kouřit

Rozhodnete-li se přestat, máte za sebou první úspěšný krok. Odhodlání je důležitá věc, ovšem může vás opustit po prvních abstinenčních příznacích. Nikotin z cigaret totiž v mozku působí jako výborný „zaháněč“ únavy, navozuje dobrou náladu a „léčí“ deprese. Při odvykání tedy počítejte s nervozitou způsobenou poklesem nikotinu v krvi. Pokud budete mít nutkání zahnat úzkost uklidňujcí cigaretou, rychle se zastavte! Při odvykání je třeba zaměřit se také na psychickou stránku věci. Připoměňte si nelehkou cestu, kterou se vám již podařilo ujít a v mysli si vizualizujte destruktivní vliv cigaret na vaše plíce, mozek a další orgány. Nechcete přece skončit jako jedna z bronchitidní dvojice tetiček z populárního seriálu Simpsonovi!

Vsaďte na berličky

V boji s kouřením vám pomohou různé doplňky, od niktovinových náplastí přes žvýkačky až po zdravou stravu. Nevěříte? Tak začněte zvyšovat ve své stravě dávky „céčka“ a vitaminů skupiny B. Antioxidanty a uklidňující látky v nich obsažené vám pomůžou na cestě za pevným zdravím. Jako skvělá berlička působí také vitamín E, lékořicový kořen, ovesný výtažek, kyselina pantotenová a jiné. Výborným pomocníkem je také relaxace, akupunktura a cvičení.

 

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus