Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

Zázvor – zdraví na dosah každému

15.9.2014

Podzim pomalu dostává zelenou a spolu s ním přichází první rýmy a nachlazení. Naše tělo potřebuje pořádnou dávku vitamínů, aby všem nemocem dokázalo čelit. Jako dokonalá prevence i léčba v akutních případech slouží přírodní antibiotikum – zázvor. Každý z nás ho zná, lze ho koupit běžně v obchodech či supermarketech. Zázvor lze zakoupit čerstvý i sušený ve formě koření. Má širokospektré účinky a v kuchyni nezastupitelné využití. Jeho specifická chuť a vůně nelze ničím nahradit. Nejvíce však oceníme skutečnost, že s jeho pomocí lze posílit obranyschopnost organismu a léčit řadu neduhů. Je k dostání téměř v každém supermarketu a bez předpisu, jde o čistě přírodní lék! Přesně to je zázvor.

Dbejte na své zdraví

Pokud trpíte nevolností, jste nachlazení nebo toužíte po spalování přebytečných tuků, v každém případě sáhněte po zázvoru. Jeho vysoce pozitivní účinky na váš organismus vás jistě příjemně překvapí. Zkusíme si teď víc zázvor přiblížit. Pokud se totiž naučíte pravidelně konzumovat čerstvý zázvor, uděláte tak mnoho pro své zdravé a nemusíte se obávat zákeřného zimního počasí ani stresu.

Zázvor má svou typickou velmi intenzívní vůni, kterou mu dodávají esenciální oleje. Kromě nich obsahuje celou řadu vitamínů, například vitamín A, B1,B2, C, E a také minerální látky. Zázvor je známý především svou pikantní chutí.

Zázvor má velmi pozitivní účinky na trávicí trakt (proto ho volí například těhotné ženy, při těhotenských nevolnostech). Potlačuje pálení žáhy a nadýmání, podporuje trávení a také chuť k jídlu. Čerstvý zázvor (například v podobě čajů) je naprosto ideální v prevenci proti chřipce a nachlazení. V neposlední řadě pomáhá proti bolestem hlavu a celkově posiluje obranyschopnost organismu. Pro naše zdraví je tedy velice prospěšný.

Jak vybírat zázvor

Sháníte nejlevnější medicínu? K dispozici máte sušený, mletý a také čerstvý zázvor. U čerstvého zázvoru vybírejte světlejší a menší oddenky, které jsou šťavnatější. Cena je poměrně vysoká, kolem 110 korun za kilogram, nicméně v poměru léků se to stále vyplatí. Jedna rostlina, která vydrží poměrně dlouho vás vyje na pár korun. Navíc zázvor lze i dlouho uchovávat, v lednici vydrží i několik týdnů. Podpořte své zdraví snadno a jednoduše.

Inspirace pro každého

Sledujte internetové stránky refundo.cz, kde se dozvíte mnoho zajímavostí mimo jiné také z oblasti potravin a nápojů. Můžete se zde zaregistrovat a získat bonus 50 korun, výhodně nakupovat a také získat provizi za každý nákup. Registrace se skutečně vyplatí. Nakupujte chytře a výhodně na refundo.cz.

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus