Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Nejčastější závislosti v ČR – netrpíte některou?

29.7.2022

Zatímco některé zdroje závislostí (jako jsou například tvrdé drogy) jsou nelegální a dostat se k nim není tak snadné, existují také jiné. Přístup k nim je omezen pouze věkovou hranicí, avšak pro teenagery obvykle není problém sehnat si je ještě před dosažením 18 let. Jaké jsou nejčastější závislosti v České republice? Není snadné to určit, i když výsledky nejsou překvapivé. Léčba závislostí může zahrnovat určitý počet pacientů, závislých však může být mnohem více.

Závislost na alkoholu

Léčba závislosti na alkoholu patří k těm nejčastějším závislostem, ze kterých se lidé v České republice léčí. Je to dáno počtem pacientů. Nicméně to neznamená, že právě alkohol je největším viníkem všech závislostí. Alkoholismus je jedna ze závislostí, se kterou si lidé neumí sami poradit. Proto se obrací (někdy nuceně) na odborná pracoviště, kde jim může být pomoci.

Závislost na nikotinu

Z výzkumu vyplývá, že právě závislostí na nikotinu může trpět dokonce více lidí, než závislostí na alkoholu. Jenže tito lidi se ze závislosti neléčí v odborných centrech, takže propadávají sítem závislých. Pokud chce někdo přestat kouřit, obvykle to raději zkusí několikrát sám, než aby se obrátil na odbornou pomoc.

Závislost na drogách

Pervitin, opiáty a také konopné látky jsou další oblíbenou závislostí lidí v ČR. Někteří je začnou používat v rámci deprese nebo dokonce životní krize. To, že tyto látky nepomáhají, spíše naopak, si záhy uvědomí každý, kdo na nich začne být závislý. Zde už je odborná pomoc nutná.

Závislost na lécích

Češi začali ve velkém užívat sedativa a hypnotika. Nadužívání léků je sektorem zejména starších lidí, ale také těch, kteří zažívají velké úzkosti a deprese. Stres v práci vede spoustu lidí k užívání sedativ, které jim mají pomoci k pokojnému spánku. Také léky na spaní jsou velmi oblíbené. I na nich je možné vytvořit si závislost.

 

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami