Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Jaký zvolit šperk, když máte alergii na kovy

15.6.2015

Pokud trpíte alergií na různé typy kovů nebo máte citlivou pokožku, může pro vás být výběr toho správného šperku pěkný oříšek. Výrobci šperků totiž mnohdy ve snaze za nižšími náklady přidávají do šperků kovy, které mohou způsobovat alegické reakce pokožky. Pokud však víte, jaké kovy vám nedělají dobře, je nákup šperků o mnoho snadnější.

Alergie na různé typy kovů se mohou objevit stejně jako ostatní alergie kdykoli během života. Někdy se mohou pozvolna vytratit, anebo přetrvávají celý život. Často se objevují alergie u takových obvyklých každodenních šperků jako jsou třeba stříbrné náušnice, které nosíme každodenně a najednou nám začnou na kůži dělat neplechu. Nebo se alergie objeví s netradičním šperkem jakým je třeba piercing.

Nejčastějšími kovy, které způsobují alergické reakce jsou nikl, měď nebo kobalt. Nikl například snadno reaguje s okolními látkami, jakými jsou třeba voda, oleje a různé soli, které používáme i v kosmetických přípravcích. Takový šperk s niklem po kontaktu s těmito látkami začne vypuzovat sloučeniny na naši kůži, která může reagovat alergickou reakcí.

Spousta lidí se domnívá, že jsou alergičtí na stříbro nebo zlato, ale ve skutečnosti nejsou příčinou jejich zdravotních problémů zlatý prsten nebo stříbrné náušnice, ale právě kovy, které jsou do zlata s nízkým počtem karátů a stříbra přidávány, aby se snížil obsah drahých kovů v těchto špercích.

Naštěstí se na trhu začínají objevovat varianty hypoalergenních šperků, které neobsahují příměsi kovů, které by mohly způsobovat alergickou reakci. Takové šperky jsou tedy nejen krásné, ale i pro zdraví bezpečné. Pokud tedy vybíráte dárek v podobě šperku nebo zásnubní prsteny, je dobré popřemýšlet o zakoupení těchto hypoalergenních šperků, abyste obdarovaným skutečně udělali radost namísto zdravotních komplikací.

Mezi hypoalergenní šperky patří prsteny a náušnice ze zlata s větším počtem karátů než 14. Čtrnácti nebo i méně karátové zlato obsahuje příměsi jiných kovů, stejně tak jako zlato růžové nebo bílé, kde právě příměsi kovů způsobují specifickou barvu zlata. Nevhodným kovem pro alergickou pokožku je i stříbro, které ale můžete hravě nahradit palladiem nebo platinou, které se používají i ve zdravotnictví. Můžete se porozhlédnout i po netradičních špercích z titania nebo argentinského stříbra, které mají velice nízkou hladinu příměsí a měly by být šetrné i pro náročnou pokožku.

Ač jde tedy ve světě šperků především o krásu a vzhled, je potřeba dbát i na zdraví, především pokud máte citlivou pokožku, nebo chcete darovat šperk osobě, která má s alergiemi na kovy problém. Abyste tedy dárečkem skutečně udělali dané osobě radost, je potřeba sehnat si dostatečné informace o možnostech hypoalergenních šperků.

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus