Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Nekonečný boj s pupínky

4.11.2011

AknéJak vyzrát na pupínky? Tuto otázku si jistě pokládá mnoho z nás. Nezoufejte si. Všechno má své řešení. Základem je uvědomit si, jaký typ pleti máte vy konkrétně. Mastná, smíšená či suchá pleť, každá potřebuje jinou péči, jiné ošetření. Ovšem pouze znalost pokožky nestačí. Důležitými faktory jsou také prostředí, ve kterém se pohybujete, strava a v neposlední řadě životní styl. Zapomeňte na drahé přípravky, které nám dokonale vyprázdní peněženky a efekt žádný.   
                                                                                                
K ošetření mastné pleti je osvědčený heřmánek. Jak prosté. Stačí strávit pár minut na zahrádce, natrhat několik kvítků, nechat usušit. Poté hrstku květů zalít horkou vodou, chvíli luhovat a posléze nanášet vatovým tamponkem na postižená místa a nechat vstřebat. Sušený heřmánek lze zakoupit i v lékárnách. Avšak tuto metodu nedoporučuji majitelům suché pleti. Po heřmánkové proceduře by se v takovém případě naše pokožka vysušila ještě víc.  

Z osobní zkušenosti, mohu také doporučit mastičku na dětské opruzeniny Pytiol. Před spaním naneseme tenkou vrstvu pasty na zčervenalý výběžek a přes noc necháme působit. Ovšem musíme si dát pozor, abychom mast neužívali dlouhodobě. V takovém případě by Pytiol mohl napáchat víc škod než užitku.                                                                                            

Samozřejmě musíme dbát na dobrou životosprávu. V první řadě dostatek spánku. Naopak jeho nedostatek se neblaze podepíše na našem zevnějšku. Dalším negativně působícím faktorem je prostředí, ve kterém se pohybujeme. Měli bychom se obloukem vyhýbat zakouřeným podnikům, jako i aktivnímu používání tabákových či alkoholických výrobků. Naše pokožka si všechny prohřešky vůči ní pamatuje.                                                    

Co se týče jídla a jeho dopadu na naši pleť, trpí mnoho z nás klamnou představou, například že čokoláda nebo mastná jídla mají taktéž neblahé účinky. Ovšem pokud se takto nestravujeme permanentně, pouze výjimečně, neměly by nám tyto pochutiny nijak zvlášť ublížit.                                                                                                                                               
Dále platí ochrana před silným slunečním zářením a rovněž před mrazem, který je teď přece jen aktuálnější. Zde doporučuji mazat, mazat a zase mazat, především lidé se sklonem k sušší pleti.                                                                                                                                         

Velmi podceňovaným činitelem je stres. Pokud budeme v dobrém psychickém rozpoložení a vyrovnaní sami se sebou odrazí se to i na naši fyzické kráse.


Autorka: Jitka Sučanová                                   
 

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus