Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Co nevíte o masáži lávovými kameny

26.11.2011

Masáž horkými lávovými kameny je ve světě wellness v posledních letech „horkou“ novinkou. Věděli jste ale, že se jedná o metodu starou několik tisíc let? Léčivé a relaxační účinky sopečných kamenů znali již staří Číňané, Mezopotámci, Havajané a další národy. Kameny se používaly jak zahřáté, tak studené. Speciální metoda masáže lávovými kameny byla znovuobjevena teprve v minulém století. V současné době zažívá obrovský „boom“ a je jednou z nejoblíbenějších druhů masáží vůbec. Blahodárné účinky masáže horkými kameny z lávy můžete vyzkoušet i vy!

Teplý lék pro tělo i duši

Proč se k masáži používají zrovna kameny sopečného původu? Lávové kameny jsou ideální zahřívané, protože dlouho drží teplo. Druhou výhodou je jejich vysoká míra energetické vibrace, které bývají přisuzovány léčivé účinky. Zejména z těchto důvodů zařazuje v poslední době čím dál více wellness center a masážních salonů právě tento druh masáže do své nabídky. Masáž sama o sobě je vysoce příjemnou záležitostí, kdy vám masér přejíždí zahřátými kameny po těle (jejich teplota se pohybuje okolo pětačtyřiceti a více stupňů Celsia) a nebo je vkládá na různé části těla (ruce, záda atd). Tělo se tím intenzivně prohřívá. Tento nevšední druh masáže má výborné účinky na lidské tělo i duši.

Jak lávové kameny pomáhají? 

Masáž zahřátými kameny pomáhá uvolňovat ztuhlé nebo blokované svaly. Napomáhá k odplavování škodlivých látek z těla a také podporuje funkci lymfatického systému. Důležité jsou taktéž její účinky na psychiku. Masáž zahřívá, relaxuje a uklidňuje tělo i mysl. Je výborná na odstranění stresu a psychické tenze. K masáži bývají často jako pomocníci používány různé přírodní oleje, které uklidňují svojí vůní a navíc zvláčňují pokožku. Masážím horkými lávovými kameny bývají přisuzovány i mnohem hlubší účinky. Přispívají totiž ke správnému toku energie v těle a harmonizují funkci energetických čaker.

Důvodů proč vyzkoušet masáž horkými sopečnými kameny je mnoho. Proto pokud jste její blahodárné účinky na svém těle ještě nevyzkoušeli, neváhejte!

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz


Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus