Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

Krůček k bronzové pokožce

14.9.2011
OpalováníJste rozmrzelí, kvůli pomálu slunečních dní, které k nám letos zavítaly? Jste rozmrzelí, že nebyl dostatek financí, abyste si užili exotické dovolené, kde by vaše pokožka získala bronzový nádech? Jste rozmrzelí s neodkladně se blížícího podzimu a s tím i poslední nadějí na opálený vzhled? Nezoufejte. Vždyť právě nyní cestovní kanceláře přímo překypují exkluzivními last minuty, troufám si tvrdit, za hubičku.

Avšak je třeba mít neustále na paměti rčení Všeho s mírou. To nejcennější, co máme je naše zdraví a neměli bychom si s ním zahrávat. Zde platí - v rozmezí jedenácté a třetí hodiny odpolední je jen v našem zájmu zdržovat se mimo přímé agresivní záření. Další nedílnou součástí v péči o zdravé a bezpečné opálení jsou kvalitní opalovací krémy. Čím vyšší UV, tím samozřejmě účinnější ochrana. Zajisté ovšem nepotřebuje tmavovláska od přírody snědá, ochranný faktor, jako bělounká blondýnka. Pokud přece jen chceme proces opálení urychlit, doporučuji po nanesení opalovacího mléka přestříkat kůží olejíčkem. Pokožku chrání před předčasným stárnutím a zároveň jak už jsem zmínila, urychlí průběh opalování.                 

Nesmíme také zapomínat na pitný režim a pokrývku hlavy. Jeho nerespektování vede k dehydrataci a v případě vypuštění kšiltovek či klobouků až k úžehu. Kdo neuznává tyto zaručené rady je předem odsouzen k „úžasně" strávených prázdnin nikoli na pláži s drinkem v ruce, ale v hotelovém pokoji mezi čtyřmi zdmi, a to v tom lepším případě.                  

Pokud patříte k jedincům, jejichž zářijové plány nemají s mořem ani cizinou nic společného, existuje pro ně příjemná alternativa v podobě babího léta, které meteorologové k všeobecné spokojenosti předpovídají. I zde platí výše uvedená pravidla, i když ne tak striktně.                                                                                                                                          

Jak vlastně dosáhnout, co nejtrvalejšího zlatavého vzhledu? Na noc se mazat krémy po opalování, chřoupat mrkev popřípadě používat doplněk stravy - betakaroten.                 

Pevně věřím, že v letošní sezóně plavek viditelně dojde ke snížení „opálení" do červena. Naše kůže si veškeré naše (ne) prohřešky vůči ní pamatuje a náležitě nám to v budoucnu spočítá (odvděčí).


Autorka: Jitka Sučanová

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus