Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Můžete prožít Vánoce beze strachu, že přiberete? Zeptejte se specialistky na zdravý životní styl

19.12.2013

Vážení čtenáři,

připravili jsme pro Vás speciální poradnu a články o zdravém životním stylu. Budeme Vám pravidelně přinášet zajímavé příspěvky, které si určitě nenechte ujít. Poskytneme Vám zcela nový pohled na témata: Anti-aging neboli zpomalení stárnutí, optimalizace hmotnosti, vyvážené stravování, vlivy škodlivých látek v našem okolí na naše zdraví, poruchy příjmu potravy, syndrom vyhoření a další. Máte otázky týkající se těchto témat? Zašlete nám je do redakce. Naše specialistka Vám je ráda zodpoví. Těšíme se na Vaše příspěvky.

Kdo Vám bude odpovídat?

Foto Anna MelenováAnna Melenová, beauty & lifestyle specialist
společnosti Top Solution

Téměř 10 let se věnuje oboru zdravého životního stylu a pracuje s klienty, kteří pro sebe chtějí něco udělat a hledají cesty, jak na to.


Můžete prožít Vánoce beze strachu, že přiberete?Svíčka

Vánoce se blíží. Pro naše ratolesti jsou obdobím radosti a kouzelných překvapení. Pro mnohé ženy se však stávají noční můrou, když pomyslí na kila navíc, která s sebou toto období přináší. A tak se celé svátky stresují, upírají si všelijaké dobroty a každé ráno kontrolují nekompromisní ručičku na váze. Není to škoda?

Už jste přečetli všechny možné články, knihy a návody, jak zaručeně zhubnout, nebo si vysněnou váhu udržet? Možná už se Vám zdá tento boj jednou provždy prohraný. Nic není ztraceno!

Je důležité si uvědomit, že ať už hovoříme o problémech s nadváhou nebo o poruchách příjmu potravy, vše začíná v naší hlavě. Děláme velkou chybu, když se zaměřujeme jen na kontrolování se v jídle nebo na estetická vylepšení naší postavy. Tím se řeší důsledky, ale ne příčiny problémů. Je to stejné, jako bychom v autě přelepili svítící varovnou kontrolku, místo abychom odstranili samotnou závadu.

Zkuste se v této předvánoční době na chvíli v supermarketu zastavit a rozhlédnout se kolem sebe. Nákupní horečka sílí, lidé si pěchují košíky jídlem a pitím tak, jako by měl přijít opravdový konec světa. Proč právě v době Vánoc a příchodu nového roku mají lidé tendenci k přejídání, které mnohdy roste do nepochopitelných rozměrů? Je to proto, že jídlo se pro nás stává věrným společníkem a utěšitelem. Na jedné straně s ním zaháníme své chmury a kompenzujeme jím to, co nám chybí, např. v citové sféře života. Na straně druhé dáváme přednost práci, rodině a povinnostem před časem na sebe sama a kvalitní pravidelnou stravu.

U osob trpících anorexií a bulimií můžeme hovořit o naprosto mylných postupech „tradiční léčby". Často jsou tyto osoby brány jako oběti módy ikon s konfekční velikostí 0. Jsou pak hospitalizovány s cílem, nabrat ztracené kilogramy zpět. Jelikož se ale neřeší pravý a pro mnohé překvapivý důvod těchto poruch, všichni se diví, proč po propuštění dochází k opětovnému propadu hmotnosti.

Váhové přírůstky i úbytky, pokud nemají skutečné opodstatnění ve zdravotních důvodech, jsou pro nás varovnou kontrolkou, že bychom se měli zaměřit v první řadě na sebe sama a své myšlení. A poté má smysl začít s úpravou stravovacích návyků. A právě těmto tématům se budeme podrobněji věnovat v dalších příspěvcích.

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus