Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

Novoroční očista

2.2.2010

Patřilo ozdravění jídelníčku či přímo redukce hmotnosti mezi vaše novoroční předsevzetí? Chcete dát sbohem těm dvěma třem kilům, které jste během Vánoc nabrali? Nebo máte po vánočních svátcích pocit, že potřebujete zažívacímu ústrojí trošku odlehčit? Ve všech případech může být ideálním startem novoroční detox. Co si pod tímto slovem představit? Především pročištění těla od škodlivých látek, ozdravení organismu a případné nastartování procesu hubnutí.

Novoroční očistu můžeme provést různými způsoby. Základem však vždy bude ozdravení a odlehčení jídelníčku a v ideálním případě také doprovodné wellness a kosmetické procedury. Ty však nejsou podmínkou.

Je pak již jen na nás, jakou formu detoxikace zvolíme. Ideální je pití ovocných nebo zeleninových šťáv, popřípadě tzv. ovocné a zeleninové dny. Vyzkoušet také můžeme rýžovou či bramborovou dietu. Mějte na paměti, že ideální očista by měla trvat minimálně dva dny, maximálně však jen týden. Delší období s redukovaným množstvím přijímané potravy by mělo špatný vliv na naše zdraví. Po ukončení kúry bychom měli na množství jídla přidávat jen pozvolna. Novoroční očista tak může být i ideálním startem pro celkové ozdravení jídelníčku či hubnutí.

Co k jídlu?

Výběru jídla během detoxu věnujte zvýšenou pozornost. Ideální jsou všechny druhy zeleniny; zejména listová zelenina, brokolice, chřest, artyčoky. Jednoznačně omezte výrobky živočišného původu. Bílkoviny získáte ze sóji a sójových výrobků, vitamin C a sacharidy vám dodají brambory nebo pšeničné klíčky. U ovoce vybírejte méně sladší druhy. Slaďte medem. Skvělé detoxikační účinky mají například brusinky. Myslete na to, že základem očisty je zejména zbavení organismu jedů a toxických látek. Dbejte proto na dostatečný a pravidelný pitný režim, aby se měly škodlivé látky jak odplavovat.

Skvělým pomocníkem při detoxikaci organismu jsou pravidelné návštěvy sauny nebo masážního salonu. Vyzkoušet můžete také různé drenážní nebo anticelulidové kúry. Po několika dnech se budete cítit lehčí a jako znovuzrození.

 

Zdroj: www.prakticky-zivot.cz

 

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus