Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

Co dělat se suchými a krepatými vlasy?

23.9.2011
Suché vlasyBoj s krepatými a vysušenými vlasy je běh na dlouhou trať. Na sklonku dovolených trápí více žen, než během kteréhokoliv jiného období. Zvláště pokud jste o dovolené pobývaly u moře, jsou pravděpodobně vaše vlasy poškozené, barva vyšisovaná a konečky roztřepené. Slunce, vítr a slaná nebo chlorovaná voda dávají vaší hřívě pořádně zabrat.  Spousta žen ale s vysušenými vlasy bojuje celý život.

Na krepaté vlasy jsou doporučovány především bezoplachové masky a kondicionéry. Pokud používáte klasický kondicionér, doporučují kadeřnice nechat ho působit co nejdéle. Klidně si ho na vlasy naneste na noc a opláchněte až ráno.

Na suché vlasy nejlépe funguje olivový olej. Naneste ho na vlasy a nechte působit tak dlouho, jak jen můžete. Pro intenzivnější účinek můžete vlasy zabalit do igelitového pytlíku a zafixovat gumičkou.

Až uplyne doba, po kterou jste ochotni nosit na hlavě pytlík, doporučuji vlasy řádně napěnit šamponem a smýt, pro jistotu tento proces opakujte. Olej se vám tak lépe vymyje. Uvidíte, že vlasy budou jemnější a výživnější. Tuto proceduru opakujte klidně před každým mytím vlasů.

Další z osvědčených praktik, jak zmírnit vysušenost vlasů, je použití mastného krému. K tomuto účelu nejlépe slouží indulona. Aplikace a smytí jsou obdobné jako v případě použití olivového oleje.

Po umytí a použitích veškerých neoplachových masek a výživ, které používáte, také doporučuji ještě do mokrých vlasů vetřít vosk. Pomůže vám docílit finální úpravy a rovněž potlačí vysušený vzhled.

Pokud vám dlouhodobě žádná z těchto ozdravných kúr nepomáhá, žádají si vaše vlasy zřejmě radikálnější zásah kadeřnice. Někdy pomůže pouhé zastřihnutí konečků a vlasy se uzdraví samy. V případě kudrnatých a přírodně vlnitých vlasů je třeba používat vhodnou kosmetiku a aplikovat „babské" rady výše uvedené.


Autorka: Veronika Fousková

Zpět na výpis článkůblog comments powered by Disqus