Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

Řepík lékařský

Řepík lékařský

Latinský název: Agrimonia eupatoria

Charakteristika

Je to trvalka, která roste na mezích, suchých loukách, na slunečných místech a na okraji světlých lesů. Má žluté květy a přilehlé listy. Je vysoká 15 - 70 cm. Sbírá se hlavně kvetoucí nať v období od května do srpna.

Pěstování

Nejlépe na slunném místě s odvodněnou půdou. Sadí se na jaře a na podzim na venkovní zahradu.

Použití

Řepík se používá při léčení jater, při žlučníkových problémech či průjmech. Zlepšuje trávicí činnost a pomáhá při zánětech krku či hrtanu. Doporučuje se také zevní použití na obklady, koupele pro léčbu ekzému a jiných kožních onemocněních.