Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Co stojí za nespavostí a co na ni platí?

27.8.2020

Nespavost je velice častý problém dnešní doby. Lidé dnes nespavost trápí, protože jsou neustále ve stresu. V některých případech však za nespavostí stojí jenom nekvalitní matrace, kterou je dobré co nejdříve vyměnit za tu kvalitní. Doporučujeme především latexové matrace nebo pěnové matrace, které jsou také doporučovány samotnými spotřebiteli, nejen výrobci matrací. Pokud však zjistíte, že to matrací není, nabízí se celá spousta důvodů, proč nespavostí trpíte.

Jaké jsou příčiny nespavosti?

Pokud trpíte nespavostí, pravděpodobně vás trápí to, že velmi obtížně usínáte. Na druhou stranu se navíc velice brzy ráno probouzíte. Pokud se k tomu přidává i časté noční probouzení nebo noční bdělost, je to nespavost jako vyšitá.

Jak již bylo zmíněno, příčin nespavosti je celá spousta. Kromě toho, že za ní může stát nekvalitní matrace, a ní může stát také nepravidelný spánkový režim nebo změna časového pásma, k čemuž dochází především při cestování. Také za nespavostí samozřejmě může stát stres, který se ve vás nahromadil během celého pracovního dne.

Co na nespavost platí?

Kromě výměny levné matrace za kvalitnější model je účinný také bylinkový čaj. Ptáte se, jaký máme na mysli konkrétně? Proti nespavosti efektivně bojuje například meduňka, dále také heřmánek, mučenka, šafrán nebo i třezalka je skvělým bojovníkem proti nespavosti. Připravte si z nich před spaním čaj a žádná nespavost na vás nebude moct.

Než se vám uvaří čaj, naložte se do horké koupele. Ta sníží metabolické procesy a přivede tělo do malátného stavu. V takové chvíli se usíná opravdu jedna radost a je to velmi snadné. Jestliže se vám to ale nepodařilo, za vyzkoušení stojí i relaxační vůně. V tomto případě vsaďte na příjemnou levanduli, která dokáže člověka uklidnit jedna, dvě.

https://pixabay.com/cs/photos/osoba-postel-polštář-ložnice-2308639/

 

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami