Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.
Kukuřice

Kukuřice

Charakteristika

Kukuřice patří mezi oblíbenou zeleninu. Kdo by neznal tradiční uvařené kukuřičné klasy. Kukuřice pochází z Ameriky, z oblasti Peru, kde ji pěstovali američtí indiáni. Později se rozšířila do celého světa a je hojně pěstována i u nás. Podle kvality zrna se používá na různé účely (jako krmivo pro dobytek, na výrobu škrobu, mouky, jako potravina).

Léčivé účinky

Kukuřice obsahuje dostatek vitamínů skupiny B, dále hořčík, draslík, selen, mangan, zinek. Mezi léčivé účinky patří: aktivuje mozek, pozitivně působí na imunitní systém, kůži, vlasy a nehty. Pomáhá při soustředění, působí na činnost svalů a srdce.