Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

In-line brusle jsou parádní letní sport!

22.7.2020

V létě většina lidí sportuje více než v zimě, protože krásné počasí přímo láká k tomu, abychom strávili nějaký čas venku. K oblíbeným letním aktivitám patří i in-line bruslení. Zdálo by se, že k němu vlastně téměř nic nepotřebujete, stačí si pořídit brusle. Pokud se však chcete bruslení věnovat častěji, měli byste se informovat i o další výbavě a zásadách.

Kam se vydat na in-line brusle? Ve většině větších měst najdete aspoň jednu či dvě pěkné cyklostezky. Kolikrát vedou přírodou, někdy i podél řeky. Rozhodně nedoporučujeme jezdit na bruslích po silnici, pohybovat se mezi auty je příliš nebezpečné. Raději si udělejte výlet kousek dál a projeďte se po cyklostezce.

Nezapomeňte na bezpečnost!

I na in-line brusle je dobré nosit helmu. Nemusíte pořizovat žádnou speciální, postačí ta cyklistická, případně si můžete vzít třeba snowboardovou. Z odřenin se vyléčíte, ale rozbitá hlava může mít neblahé následky. Přesto je vždycky lepší, když na sobě máte i chrániče loktů, kolen a rukavice na in-line. Když padáte, dáváte před sebe ruce, a rukavice vás zachrání od sedřených dlaní.

Brusle i kolečka se dají vyměnit

Brusle jsou investice na dlouhá léta, pokud vám už neroste noha. Jestliže roste, dají se pořídit variabilní brusle s nastavitelnou velikostí. Každopádně budete-li se k nim chovat pěkně, vydrží. Co však nevydrží příliš dlouho, je gumová brzda. Nezoufejte však, ta se dá vyměnit. Koupíte ji u každého dobrého prodejce bruslí a vyměníte ji hravě doma. Stejně tak jsou vyměnitelná kolečka. Zpravidla se začnou sjíždět na jedné straně, takže je dobré je čas od času přetočit. Až se úplně sjedou, můžete je vyměnit. Případně je vyměňte za taková, jež vám budou lépe vyhovovat. Větší kolečka jsou ideální pro rychlou jízdu, menší zase pro různé triky a piruety. In-line bruslení je nekonečná zábava, kterou si snadno přizpůsobíte svým představám. Tak nazout chrániče, nasadit helmu a hurá na cyklostezku! Vyplavíte endorfiny, uděláte něco pro svoji postavu a také samozřejmě pro svoje zdraví. Každý pohyb se totiž počítá.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.


Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami