Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění.

K čemu je dobrý rybí tuk?

Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/

Rádi Vám poradíme v poradně - online. Poradí i Bezvarady.eu.

Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Zahradní vířivky pro celoroční provoz. Zlepšete si zdraví a relaxujte v pohodlí domova. Vířivky Villeroy & Boch i Jacuzzi pro dva, pro 4, pro 6 osob. Úsporné, zateplené, laminátové, vč. termokrytu. Nesrovnatelná kvalita oproti nafukovacím vířivkám. Vybírejte z celoročních venkovních vířivek Villeroy & Boch nebo Jacuzzi®

Rajčata

Rajčata

Charakteristika

Rajčata patří k oblíbené zelenině pěstované na každé zahrádce. Rozlišují se různé odrůdy, které se liší velikostí, tvarem plodu nebo chutí. Většinou se pěstují keříkově. Nejzdravější jsou čerstvé nakrájené v salátech, ale používají se také do kečupů, čalamád či omáček.

Léčivé účinky

Rajčata obsahují hodně biotinu, který působí na kůži, vlasy a nehty. Jsou bohaté na vitamín C (na imunitu), draslík (působí na vylučování vody z těla), zinek (na pokožku). Mají v sobě také velké množství vody. Podílí se na správném trávení, udržují zdravou pokožku, preventivně působí proti infekcím, posilují srdce, chrání proti rakovině (obsahují antioxidanty chránící buňky proti volným radikálům).