Motto týdne: Láska je ze všech vášní nejsilnější, neboť útočí současně na hlavu, srdce i tělo. Voltaire

Jak eliminovat negativa stresu a zdravě hubnout?

22.8.2016

Oxidační stres způsobují lidskému tělu volné radikály. Jedná se o nestabilní atomy, ionty, kterým chybí jeden či dva elektrony do páru. Důsledkem je, že se tyto částice stávají v lidském těle velmi reaktivními, což není vždy ku prospěchu věci. Jak s oxidačním stresem bojovat?

Volné radikály ničí organismus

Pokud jsou volné radikály v lidském těle jenom v omezené míře, pomáhají například při různých metabolických reakcích, třeba popohánějí k činnosti enzymy. Ovšem když jejich koncentrace přesáhne únosnou mez, mohou napadat buňky a brát jim jejich elektron. Z buněk se potom stávají podobně nestabilní částice. Ve výsledku tento oxidační stres může vést ke vzniku řady civilizačních chorob, jako například rakovina, nebo vysoký krevní tlak. V boji proti volným radikálům se proto osvědčují antioxidanty jako například plody goji, rostliny pocházející z Dálného východu. Pomůže vám při:

  • Ochraně DNA
  • Podpoře sexuálního zdraví
  • Posílení imunitního systému
  • Posílení zraku
  • Lepší odolnosti ke stresu
  • Hubnutí

Antioxidanty působí v lidském těle tak, že se navážou na volné radikály a tím sníží jejich reaktivitu. Nestabilní částice pak nenadělají další škody.

Zrychlete svůj metabolismus

Možná byste kromě dosažení lepší odolnosti vůči stresu také rádi zhubli. Jenže dodržovat diety se vám příliš nedaří. Někdy může být příčinou minimálního účinku diet příliš pomalá látková výměna. Proto nastartovat zlenivělý metabolismus pomohou prášky na hubnutí. Díky nevhodnému životní stylu, sedavému zaměstnání a minimálnímu pohybu se váš metabolismus zpomaluje a to mnohdy bývá příčinou usazování tukových polštářů.

Věnujte pozornost pokožce

Nezapomeňte také věnovat pozornost kvalitě své pleti. I ta hodně trpí uspěchaných stylem života a nedostatkem kvalitní výživy. Proto si opatřete kolagen tabletyna podporu její pružnosti.

Zpět na výpis článků


Partneři

Smích léčí a proto si přečtěte web plný anekdot, fórů, smíchu a nejlepších vtipů Vysmatej.cz

Avon katalog k prohlédnutí.

Pro cestování do zahraničí i po ČR doporučujeme sjednat výhodné cestovní pojištění online. Využijte online sjednání a porovnání cestovního pojištění. K čemu je dobrý rybí tuk? Zkuste https://www.testy-zkusenosti.cz/ Zapomeňte na každodenní stresy a vydejte se objevovat krásy přírody i lidské šikovnosti prostřednictvím webu ceskoslovensko.CZ. V jeho nabídce zaujmou například komfortní penziony, ve kterých se budete cítit jako doma. Působivý hradní komplex, národní park Podyjí a také Cestu za Znojemsko víny vám přiblíží ubytování Znojmo. Hlubokými lesy, rozlehlými loukami i pestrými možnostmi sportu a turistiky se naproti tomu chlubí ubytování Šumava.

Léčíme se zeleninou, ovocem a bylinkami